Nejspíš jste se již někdy setkali s pojmem „Akupresura“ jedná se o součást čínské medicíny, která pomocí tlakových bodů, nejčastěji na dlaních, chodidlech, nebo obličeji, již stovky let pomáhá k léčení nemocí, ba i trvalých chronických onemocnění. Body se stlačují nejčastěji prsty, můžete ale použít i jiné tupé předměty. Známější verze Akupresury je Akupunktura, kdy do těchto bodů zabodáváme malé jehličky.

reflexní masáž chodidla

Někdo tvrdí, že taková léčba je pouze placebo efektem. (Pouze podvědomým léčením nemoci, nikoli však reálnou pomocí). Toto tvrzení je velmi rozporuplné. Spojení mezi jednotlivými částmi těla jednoznačně existuje, zda je pomocí těchto spojení možno řešit nemoci jiných částí těla, není stoprocentně prokázáno, v každém případě masáží chodidel nemůžete nic zkazit.

Akupresuru si můžete v jednoduché podobě vyzkoušet i sami na sobě, aniž byste se museli bát, že se vám něco stane. Vnitřní hrana vašeho chodidla totiž odpovídá dráze vaší páteře. Pata odpovídá kostrči, část podélné nožní klenby pak páteři bederní, kořeny prstů odpovídají oblasti lopatek, klouby vašeho palce poté krční páteři a palec samotný napojení lebky na páteř. Vyzkoušejte si masírovat celou hranu chodidla směrem od paty k palci a uvidíte, že po dvou až pětiminutové intenzivní masáži ucítíte úlevu od bolesti a nepříjemného tahu v oblasti zad.
reflexní masáž chodidel

Zvláštní je, že uspořádání bodů, či oblastí na chodidlech odpovídá zhruba umístění odpovídajících orgánů v lidském těle. Více či méně platí postup, který jsem popisoval výše. Palec nohy odpovídá hlavě a pata zhruba oblasti pasu. Nepárové orgány pak mají oblasti následovně:

Levé chodidlo:


·         Srdce


·         Žaludek


·         Slinivka


·         Slezina

Pravé chodidlo:


·         Tlusté střevo


·         Játra


·         Žlučník

Na internetu najdete mnoho poměrně dobře popsaných obrázků s označenými zónami. Pokud se vám tedy někdy vyskytne jakákoli komplikace, vyzkoušejte akupresuru, uvidíte, že pomáhá.

multi-portal.czZdravíNejspíš jste se již někdy setkali s pojmem „Akupresura“ jedná se o součást čínské medicíny, která pomocí tlakových bodů, nejčastěji na dlaních, chodidlech, nebo obličeji, již stovky let pomáhá k léčení nemocí, ba i trvalých chronických onemocnění. Body se stlačují nejčastěji prsty, můžete ale použít i jiné tupé předměty. Známější verze...