Kromě denního světla, všichni ještě využíváme světlo umělé, vzniklé s využitím elektrické energie. Svítíme všichni a často. Doma, v práci, v obchodech, na ulicích, v dopravních prostředcích… Nejvíce pak v zimním období, kdy je délka denního světla nevelká.
lampiony
Běžné svícení ale přináší jistou spotřebu elektrické energie a při využití klasických žárovek se to projeví v ročním zúčtování za energie. Není to tedy příliš ekonomické. Je však možnost, jak svítit, ale náklady snížit na minimum. To potěší nejen naši peněženku, ale je to navíc i ekologičtější, tak proč to nevyzkoušet.
Šetrnější svícení umožní úsporná žárovka, tedy přesněji kompaktní zářivka.  Ta je využitelná v podstatě všude, kde je potřeba svítit, nejen v domácím prostředí. Představuje moderní řešení pro naše osvětlení. Podstatně sníží náklady, to nejen díky menší spotřebě elektrické energie, ale i díky mnohem delší životnosti, než jakou má klasická žárovka, která při každodenním provozu často nevydržela ani měsíc.
lustr

Při výběru věnujte pozornost několika parametrům

V nabídce je široká škála typů. Trubicové, spirálové, tvarově klasické, svíčkové, kapkové, reflektorové či nástrčné. Záleží, jaký typ potřebujete a do jakého prostředí ji umísťujete.
Při výběru kompaktní zářivky také však zohledněte různá kritéria, nejen vzhled a příkon. Pozor si dejte především na následující parametry:
·         Typ patice – ty se liší, běžné jsou ty šroubovací, ale v novějších světlech se objevují i jiné typy, tak dejte dobrý pozor, ať si domů nedonesete variantu, která do vašeho osvětlení nepadne.
 
·         Světelný tok – představuje světelný výkon zařízení, tedy jak moc bude svítit.
 
·         Teplotu světla  – tzv. teplé nebo chladné světlo, dokáže ovlivnit náš organismus a psychiku.
 
·         Úhel rozptylu světla – nemusíte vybírat pouze typy, které osvítí celý prostor, ale například s mnohem menším úhlem rozptylu, když potřebujete osvítit jen určitou část interiéru.

Výměna žárovky za úspornou zářivku se vám vyplatí
Ohodnoťte příspěvek
https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a283549_w1682_t1490862196.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a283549_w1682_t1490862196.jpgmulti-portal.czBydleníKromě denního světla, všichni ještě využíváme světlo umělé, vzniklé s využitím elektrické energie. Svítíme všichni a často. Doma, v práci, v obchodech, na ulicích, v dopravních prostředcích… Nejvíce pak v zimním období, kdy je délka denního světla nevelká. Běžné svícení ale přináší jistou spotřebu elektrické energie a při využití klasických žárovek se to projeví v ročním...Magazín o všem