Ne každý se bohužel může pyšnit dokonalou, hladkou a bezchybnou pletí bez jediné vady. Častým problémem, a to nejen v období puberty, ale mnohdy i v dospělosti mohou být různé vyrážky a pupínky.

Akné dokáže pěkně potrápit osoby obou pohlaví. Znáte to, chystáte se právě na důležitou akci, podíváte se do zrcadla a váš obličej je obsypaný nehezkou vyrážkou? Co teď? Zamaskovat? Co takhle tento váš kosmetický problém vyřešit rovnou u zdroje?
akné na tváři

JAK SE ZBAVIT PUPÍNKŮ

· PÉČE ZVENKU

Pokud se chcete zbavit pupínků, je žádoucí zvolit si vhodný typ kosmetiky, který vám bude vyhovovat. Důležitá je pravidelná ranní a večerní péče o pleť, kdy ji dokonale odlíčíte, zbavíte všech nečistot a aplikujete vhodný krém. Můžete 1x – 2x do týdne také použít také peeling určený pro váš typ pleti nebo speciální masku určenou na smíšený a aknózní typ pleti.

A jakých chyb se při péči o pleť vyvarovat?

Zakázáno je dotýkat se obličeje rukama během dne, mohli byste si tak zadělat na infekci. Rozhodně byste se také neměli pokoušet uhry vymačkávat. Akorát byste si tím přitížili a postižené místo by se ještě více zanítilo a zrudlo.
muži u zámku

· PÉČE ZEVNITŘ

Mnohdy také problém s pletí vzniká zevnitř, a sice naším životním stylem. Můžete se tedy pokusit o změnu stravovacích návyků, případně vyřadit některé druhy potravin, které by mohly problémy s pletí vyvolávat nebo zhoršovat, například sladkosti, kávu, alkohol nebo mléčné výrobky. Naopak byste měli do vašeho jídelníčku zařadit potraviny, které budou pro vaši pleť prospěšné, například potraviny bohaté na vitamíny skupiny B a E. Důležité je také dopřát si dostatečné množství tekutin, ideálně čistou neperlivou vodu.

Začněte se změnou vašeho životního stylu, pečujte pravidelně o vaši pleť a uvidíte, že i nevzhledné pupínky začnou brzy mizet a odměnou vám bude hladká a bezchybná pleť.

multi-portal.czMužiNe každý se bohužel může pyšnit dokonalou, hladkou a bezchybnou pletí bez jediné vady. Častým problémem, a to nejen v období puberty, ale mnohdy i v dospělosti mohou být různé vyrážky a pupínky. Akné dokáže pěkně potrápit osoby...