Lidé narození ve znamení vah mají „možná“ v životě jistou výhodu v uvědomění, že v celém vesmíru musí panovat přísná rovnováha, a jakékoli vybočení do extrému znamená problém. Týká se to samozřejmě čehokoli, co děláme, čemu se věnujeme, a čím se zabýváme, a výjimkou není ani lidské tělo. Rovnovážný stav je v lidském organismu zcela přirozený, ale současná západní civilizace se této harmonii nepřibližuje ani z malé části, proto neustále řešíme nějaká onemocnění, ztrátu energie a libida, problémy s trávením, látkovou výměnou, nervovou soustavou a koneckonců i s erekcí.

listy Ženšenu

Chceme-li se do rovnovážného stavu opětovně dostat, musíme pátrat po příčinách, které nás z něj vykolejily, a mezi nimi poměrně výrazně vládne stres a nedostatek spánku. Kombinace těchto dvou faktorů je přímo smrtící, proto také mnoho lidí zbytečně předčasně umírá na civilizační choroby, mezi nimiž převažují onkologická onemocnění, mozkové cévní příhody a infarkty myokardu.

kořen Ženšenu

Prvním krokem, jak situaci napravit, je eliminace stresových vlivů. To ale nejde ze dne na den, a příliš rychle, a proto tu máme k dispozici pomocníky z přírody, které lidstvo (hlavně východních filozofií) zná již tisíce let – adaptogeny.

Adaptogen je souhrnný název pro některé druhy bylin, které v organismu nastolují hormonální rovnováhu. Patří sem například rostlina Ženšen pětilistý nebo Maca peruánská. Adaptogeny působí v těle komplexně – synergicky, to znamená, že srazí hladinu stresových hormonů a udrží hormonální systém v rovnováze, a spolu s ním i další systémy, jako je imunitní a lymfatický systém, detoikační a trávicí systém, neurologický systém a takto bychom mohli vyjmenovat ještě několik desítek dalších funkčních a navzájem provázaných, mimochodem velmi složitých tělesných funkcí, jejichž princip dopodrobna dosud neznají ani vědci.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/thai-ginseng-1164102_640_10_10_4.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/thai-ginseng-1164102_640_10_10_4.jpgmulti-portal.czSlužbyLidé narození ve znamení vah mají „možná“ v životě jistou výhodu v uvědomění, že v celém vesmíru musí panovat přísná rovnováha, a jakékoli vybočení do extrému znamená problém. Týká se to samozřejmě čehokoli, co děláme, čemu se věnujeme, a čím se zabýváme, a výjimkou není ani...