Poděltese
Zejména při nákupu zboží z Ameriky nebo Asie může poštovné tvořit dost podstatnou část ceny. Obvykle ale platíte pouze jeden poštovní poplatek za celou objednávku, tak proč se nesmluvit s lidmi z vašeho okolí, že si vyberete a objednáte společně, a na poštovné se složíte? I kdybyste byli jenom dva, tak náklady už klesají na polovinu, a při deseti lidech se z původně podstatné sumy stává zanedbatelná částka. Další možností je, zejména u jídla, objednat jedno velké balení. Nejen, že při přepočtu na gramy nebo na litry vyjde větší paket levněji, ale poštovné je dost často pevně dané, a můžete ho tak rozpočítat. Kromě toho, nikdo nespotřebuje (dobře, skoro nikdo) pětikilové balení burákového másla, ale rozdělené mezi pět lidí už je z toho docela přijatelné množství.
 e komerce.jpg
Kouzlo velkoobchodů
Pokud nakupujete trvanlivé jídlo, zkuste zabrousit na stránky velkoobchodů. Možná si v první chvíli budete připadat divně, že kupujete deset kilo těstovin, ale ony se nezkazí, a v přepočtu vyjdou daleko levněji než kdybyste stejné množství kupovali postupně ve vašem supermarketu. Je jen potřeba dávat pozor na to, abyste nakupovali jídlo pouze v množství, ve kterém máte reálnou šanci ho spotřebovat, jinak byste také mohli skončit s vyhozeným jídlem a značnou finanční ztrátou.
 prst na košíku.jpg
Něčí odpad, váš poklad
O existenci internetových bazarů a aukcí už toho bylo napsáno mnoho, ale ony jsou jedním slovem skvělé. Lidé si často něco koupí, pak zjistí, že to vlastně nepotřebují, a jsou ochotni se toho vzdát i za směšnou cenu, jen aby jim to doma nezaclánělo. Můžete si tak přijít třeba na nový telefon, jehož majitel chce novější model, nebo na starožitný nábytek, pro který jeho vlastník nemá využití.  Je samo sebou potřeba dávat si pozor na zloděje a podvodníky, ale to jistě už dávno všichni víme. Lovu v internetových vodách zdar!     

multi-portal.czNákupyPoděltese Zejména při nákupu zboží z Ameriky nebo Asie může poštovné tvořit dost podstatnou část ceny. Obvykle ale platíte pouze jeden poštovní poplatek za celou objednávku, tak proč se nesmluvit s lidmi z vašeho okolí, že si vyberete a objednáte společně, a na poštovné se složíte? I kdybyste byli jenom...