Všichni mluví neustále o ochraně osobních údajů na internetu a soukromí na internetu, ale nikdo vám už nevysvětlil, co se tím vlastně myslí? Co jsou ty osobní údaje, co si máte představit pod pojmem soukromí?
 
a)       Soukromí na internetu je iluze
Nikdy nejste úplně neviditelní. Jsou způsoby, jak toho dosáhnout, ale pro valnou většinu uživatelů jsou to příliš složité a příliš na prd způsoby. Soukromí, které na internetu máme, je už od začátku velmi zúžené tím, že poskytovatel internetu ví, kde se nacházíte. Dále je vaše soukromí velmi zužováno tím, co všechno na internetu zadáváte. Jestli jste na pochybných stránkách zveřejnili svůj email nebo telefonní číslo s tím, že chcete vyhrát nový Iphone – vaše smůla.
 otisk prstu
b)      Osobní údaje
Telefonní číslo, email, rodné číslo, datum narození, místo narození, místo bydliště, práce, firma, název pozice, věk, počet dětí, počet sourozenců, počet přátel – to všechno a mnohem více jsou osobní údaje. S tím vším se velmi dobře obchoduje, pokud máte jednoduchý přístup k těmto údajům miliónů lidí. Reálné nebezpečí při ztrátě těchto údajů v drtivé většině nehrozí, jenom jste se stali assetem v nějakém excelovém souboru, který bude prodáván donekonečna.
 
c)       Hesla a tak
Přihlašovací údaje, hesla, adresy a mnohem více jsou údaje, které nikomu nikdy a nikde neříkáme. Ani kdyby nás pěkně prosil, vyskočilo nám okýnko s policií a FBI by poslala email. Nikdy. Ani kdyby to byl prezident společnosti Facebook, tak mu to heslo nesmíte dát.
 
 soukromí na cedulce
Často jsou tím největším bezpečnostním rizikem na internetu sami uživatelé. Jsou sami sobě nepřítelem, protože dobrovolně a zcela vědomě kolem sebe kopou jámu. A teď co dělat? Máte chránit neochranitelné nebo se pokusit omezovat ty, kteří se chrání moc dobře? Jak máte chránit někoho, kdo nechce být chráněn? Jak chránit někoho před sebou samým? Dost těžko to jde u jednoho člověka, natož pak u miliardy.

multi-portal.czInternetVšichni mluví neustále o ochraně osobních údajů na internetu a soukromí na internetu, ale nikdo vám už nevysvětlil, co se tím vlastně myslí? Co jsou ty osobní údaje, co si máte představit pod pojmem soukromí?   a)       Soukromí na internetu je iluze Nikdy nejste úplně neviditelní. Jsou způsoby, jak toho dosáhnout, ale...