Být maminkou na mateřské dovolené je tak trochu diagnóza. Je zcela běžné, že i žena s vysokoškolským vzděláním najednou naprosto rezignuje na veškeré odborné aspirace. Žije jen a jen kojením, koupáním a přebalováním. Narození dítěte natolik zaměstná čerstvou maminku, že ta nemá kapacitu na nic jiného. Jak se to konkrétně projevuje?
příprava na oslavu

  • Žena méně dbá o svůj zevnějšek
  • S ženou je možné mluvit jen na téma kojenecké povinnosti
  • Žena ztrácí zájem o obecná společenská témata
  • Žena ztrácí zájem o svého partnera potažmo partnerský a sexuální život
  • Žena působí dojmem, že dočista zhloupla, což podporuje ještě specifickým způsobem mluvy, používá zdrobněliny atd.

 
Samozřejmě toto je jen nástin. Co si počít? Jak takovou ženu z víru této mateřské bláznivosti dostat? Nijak. Je to jen přechodné období, které se samo upraví, když žena začne chodit do zaměstnání.
 plešaté miminko

Magazíny zaměřené na rodinu a péči o dítě

Jedním z typických projevů čerstvých matek je účast na internetových diskuzních fórech určených pro maminky na mateřské dovolené. Manželé to vnímají s velkou nelibostí, protože když si nezúčastněný člověk přečte pár příspěvků, kde jsou obraty jako mimísek, manža, čauky mňauky lodičkové, normálního člověka berou prostě mory. Určitě ale není dobré ženu od účasti v těchto podivných internetových komunitách odvádět. Ona v tomto pseudospolečenství získá pocit, že ji někdo rozumí a chápe, nachází tam dostatečné množství podnětů i rad v oblasti péče o dítě. Navíc, opakujeme již dříve uvedené. Jedná se jen o dočasnou záležitost.
Navíc diskuzní fóra jsou obvykle součástí různých magazínů zaměřených na rodinu nebo mateřství, což znamená, že kromě diskuzí jsou k dispozici články, často na odborné témata. Je to způsob, jak se maminka dostane k informacím od zdravotníků, dětských psychologů, logopedů či speciálních pedagogů.

multi-portal.czInternetBýt maminkou na mateřské dovolené je tak trochu diagnóza. Je zcela běžné, že i žena s vysokoškolským vzděláním najednou naprosto rezignuje na veškeré odborné aspirace. Žije jen a jen kojením, koupáním a přebalováním. Narození dítěte natolik zaměstná čerstvou maminku, že ta nemá kapacitu na nic jiného. Jak se to...