Oplocení pozemku je věc, kterou udělá dříve či později každý vlastník. Slouží to totiž nejen jako vytyčení hranice, ale také jako ochrana majetku. Jeho hlavní funkcí je totiž zabránit vstupu neoprávněných osob.

Nemusí to však být veškerá jeho funkce. Pokud máte například psa či jiná domácí zvířata, dobře postavený plot jim zabrání v útěku. Při něm by se totiž zvíře mohlo velmi snadno ztratit či způsobit například dopravní nehodu.jednoduchý dřevený plot

Výše uvedené platí samozřejmě pouze za předpokladu, že je oplocení kvalitně postaveno a pečlivě udržováno. A právě údržba je věc, kterou mnoho lidí zanedbává. Platí to především pro tu stranu, která není namířena do ulice a která není tím pádem tolik na očích. Tento problém se dá částečně vyřešit tím, že vyberete materiál, který příliš péče nepotřebuje.

Asi nejlepšími a nejklasičtějšími jsou v tomto ohledu pletivový nebo klasický dřevěný plot. Jejich velkou předností je, že vydrží déle a péče o ně není nijak náročná. Přesto to neznamená, že je můžete ponechat osudu.

U pletiva je nutno dávat v případě kovu pozor na rez a v případě potřeby jej natřít protikorozním nátěrem. Pokud je vyroben z plastu, je situace poněkud složitější. Je potřeba jej pravidelně prohlížet kvůli prasklinám a případné praskliny vyspravit.

U dřeva je nutno nejlépe každý rok obnovovat nátěr, ovšem pokud jej budete provádět jednou za dva a či tři roky, také se příliš nestane. Jen je nutné počítat s tím, že ke konci období už váš plot nebude vypadat ani zdaleka jako nový.

I zde je také potřeba dávat pozor na poškození. Jedno z prken může například prasknout. I zde je na místě rychlá náprava, neboť to představuje bezpečnostní riziko. Přesto má tento materiál i jiné výhody, nejen snadnou údržbu.plný dřevěný plot zblízka

Mnozí lidé ocení, že na rozdíl od pletiva, zde si můžete vybrat, jak průhledný chcete plot mít. Prkna můžou být těsně u sebe a vytvořit tak neproniknutelnou zeď, nebo mezi nimi mohou být mezery, nabízející kolemjdoucím možnost pokochat se vaší krásou zahradou.

Není tedy divu, že dřevo stále patří k těm nejoblíbenějším materiálům na stavbu plotu. A věřím, že tomu tak prozatím bude i v budoucnu.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a368210_w1690_t1580471045.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a368210_w1690_t1580471045.jpgmulti-portal.czNákupyOplocení pozemku je věc, kterou udělá dříve či později každý vlastník. Slouží to totiž nejen jako vytyčení hranice, ale také jako ochrana majetku. Jeho hlavní funkcí je totiž zabránit vstupu neoprávněných osob. Nemusí to však být veškerá jeho...