Příroda se postupně zbarvuje do odstínů červené, žluté a hnědé, na našich zahradách, ale i v lesích a na stráních dozrávají různé plody. Přestože si stále ještě pořád můžeme užívat sluníčka, rána a večery jsou už chladná a podzim se neodbytně hlásí o slovo. Užijte si ještě krásných dnů babího léta, zkuste využít krás, které příroda nabízí, a vyzdobte si váš domov podzimní dekorací. I jednoduchá dekorace dokáže domov krásně zútulnit a je příjemným pohlazením na duši.

Možností je spousta, stačí si jen vybrat

To, jak by měla podzimní dekorace vypadat, závisí pouze na vás a především na vaší fantazii. Použít můžete téměř cokoliv, co v přírodě a na zahrádce naleznete. Pokud však chcete, aby vám vyrobená dekorace vydržela delší dobu, dbejte na to, abyste vybírali takové kousky, které vydrží. Mohou být například různé oříšky nebo jen prázdné skořápky těchto plodů, usušené květy, větvičky, šišky a podobně.

Zkuste si například vyrobit jednoduchý věnec. Budete k tomu potřebovat kupovaný kruhový základ (pletený, polystyrenový apod.) a tavící pistoli. S její pomocí pak na základ nalepujte nejrůznější přírodniny. Použijte například nasušené plody šípků, trnek, větvičky neopadavých jehličnanů či keřů, šišky z různých stromů. Dbejte na to, abyste vše lepili co nejtěsněji k sobě, aby byl základ pokud možno co nejvíce zakrytý. Pokud používáte bílý z polystyrenu, můžete jej před aplikací plodů přetřít tmavě zelenou či hnědou barvou, aby případně nehezky neprosvítal.

K dozdobení lze použít i drobné mašličky, které si předem nachystáme a tavící pistolí nalepíme. Vyrobíme si je z jednoduché stuhy, kterou běžně seženeme v galanterii. Nejvíce se hodí v teplých barvách, které ladí s podzimem.

Jakmile máme věnec hotový, můžeme jím ozdobit například stůl, ale lze jej i zavěsit, ať už někam na stěnu, na vchodové dveře nebo do okna.

multi-portal.czBydleníPříroda se postupně zbarvuje do odstínů červené, žluté a hnědé, na našich zahradách, ale i v lesích a na stráních dozrávají různé plody. Přestože si stále ještě pořád můžeme užívat sluníčka, rána a večery jsou už chladná a podzim se neodbytně hlásí o slovo. Užijte si ještě krásných dnů babího...