O pleť obličeje nebo těla často pečujeme pravidelně, ale mnohdy zapomínáme na nohy, konkrétně na chodidla, která bývají nejvíce zatěžována chůzí a dlouhým pobytem v botách. To se pak negativně podepisuje na jejich vzhledu.
Vaše chodidla nevypadají zrovna na první pohled pěkně? Máte ztvrdlou a suchou kůži na patách? Obzvláště v létě, když chceme vytáhnout sandále nebo žabky nám může být tento problém dosti na obtíž. Nenechte tento váš zprvu možná nezávažný estetický problém, který může ovšem zajít až do bolestivosti, zajít daleko a začněte včas s vhodnou, a především pravidelnou péčí.
dokonalá chodidla
Jak mít po celý rok pěkná a hladká chodidla?
Osvojte si základní pravidla v oblasti domácí péče o vaše nohy a chodidla https://www.girltime.cz/.
· Před začátkem domácí pedikúry nezapomeňte na teplou lázeň v délce alespoň 5 minut, při které dojde ke změknutí kůže, která pak půjde snáze odstranit. Do takové koupele můžete přidat také různé oleje.
· Následně přichází na řadu pemza nebo pilník, kterým důkladně odstraníte odumřelé kožní buňky a starou suchou kůži.
· Nezapomeňte také na nehty. Stříhejte je do rovna vhodnými nůžtičkami nebo kleštičkami. Následně můžete nehty zarovnat a dohladit pilníkem.
lakování nehtů na nohou
· Důležitá je také následná péče v podobě nanesení silné vrstvy krému nebo masky na nohy. Dopřejte si při mazání také masáž, která chodidla prokrví a hydratační péče se pak bude lépe vstřebávat. Následně můžete použít bavlněné ponožky, ideálně přes noc, které také umocní vstřebávání krému. Tuto péči v podobě potřebné hydratace chodidel provádějte alespoň jednou denně. Při péči o chodidla je důležitá pravidelnost a důslednost. Jedině tak dosáhnete dokonale hladkých a jemných chodidel, za která se nebudete muset v létě v žabkách nebo sandálech stydět.

multi-portal.czKrásaO pleť obličeje nebo těla často pečujeme pravidelně, ale mnohdy zapomínáme na nohy, konkrétně na chodidla, která bývají nejvíce zatěžována chůzí a dlouhým pobytem v botách. To se pak negativně podepisuje na jejich vzhledu. Vaše chodidla nevypadají zrovna na první...