Spánek je nejen důležitou, ale také velice příjemnou činností. Abychom se ale během spánku a odpočinku cítili co nejlépe a nejpohodlněji, je potřeba lůžko udržovat pravidelně v čistotě.
Ačkoliv praní a výměna povlečení je pro většinu z nás samozřejmostí, zapomínat bychom neměli ani na důležitou a často opomíjenou údržbu a péči o matrace. Dbát byste měli již na její výběr tak, aby byla maximálně kvalitní a dostatečně tvrdá s ohledem na vaši hmotnost, což jsou faktory důležité nejen pro její správnou funkčnost, ale také pro dlouhou životnost a pro vaše pohodlí během spánku a odpočinku.
bílá matrace
Už při nákupu je potřeba všímat si hned několika faktorů, které vám usnadní následnou údržbu a prodlouží životnost. Pokud si pořizujete novou matraci, pak je praktické, pokud je její součástí snímatelný a pratelný potah. Jednou za čas ho pak můžete vyprat, zbavit nežádoucích nečistot, bakterií a roztočů. Snímatelný potah je nejen hygienický, ale zároveň také prodlužuje její životnost. Vhodné je také použít tzv. chránič, který je z jedné strany opatřen nepropustnou vrstvou. Ideální je nejen pro děti, u kterých hrozí, že se v noci počůrají, ale také u dospělých, kteří se více potí. I tím prodloužíte životnost a vyprat takových chránič pro vás bude jednodušší a rychlejší než případně sundávat pratelný potah.
tapeta za postelí
Už před prvním použitím byste měli dbát na vhodný výběr kvalitního roštu a jeho správnou instalaci tak, aby se vám ve finále spalo opravdu pohodlně. Důležitá je také častá výměna. Nic zkrátka nevydrží věčně a nejinak je tomu i v tomto případě. Na výměnu byste tak měli myslet přibližně každých 10 let, u dětí ještě o něco častěji, ideálně po 5ti letech. Vhodné je matraci také po čase otočit na opačnou stranu, i tím prodloužíte její životnost.
Pečujte pravidelně a důsledně o matraci, abyste si mohli dopřát kvalitní a pohodlný spánek.

multi-portal.czBydleníSpánek je nejen důležitou, ale také velice příjemnou činností. Abychom se ale během spánku a odpočinku cítili co nejlépe a nejpohodlněji, je potřeba lůžko udržovat pravidelně v čistotě. Ačkoliv praní a výměna povlečení je pro většinu z nás samozřejmostí, zapomínat...