V dnešní době se hodně diskutuje o tom, zda být vegetariánem, veganem, makrobiotikem, či dodržovat paleolitický jídelníček a také Jaké maso pro hubnutí Bmikalkulacka.cz zda vůbec jíst maso? Můžeme vám potvrdit, že maso je ve stravování velmi důležité a stojí na prvním místě žebříčku potravin, které bychom měli konzumovat. Netvrdíme, že je maso vhodné jíst dennodenně, ale dva až třikrát v týdnu určitě.

dieta maso

Naši předkové byli velmi chytří, ti věděli, že maso musejí jíst, aby přečkali tuhé zimy a obrovskou dřinu, kterou vynakládali na svých chudých políčkách, kde se zapřaženými voly anebo dokonce i ručně, orali ztvrdlou půdu, aby ji vzkřísili. A ona jim dala své plody pro obživu jejich početných rodin. I když byli chutí, maso si dopřáli alespoň jednou týdně, a to o víkendu, aby měli dostatek času maso strávit. Věděli také, že maso je důležitou potravou pro přežití, dodává jim sílu, a hlavně obnovuje růst svalové hmoty a bez svalů se v té těžké době neobešli.

V dnešním moderním jídelníčku stojí na špici „masového stravování“, tak zvaná b í l á m a s a. Přední místo žebříčku popularity obsadilo krůtí maso pro svou lehkou stravitelnost. Šlape mu na paty kuřecí maso, které obsahuje také dostatek bílkovin, ale navíc také velké množství vápníku. Králičí bílé maso je tradičně považováno za dietní.

králík oběd

Možná znáte od vaší babičky, když jste byli nemocní, že vám uvařila silný slepičí vývar s pěknými mastnými oky. Dříve se totiž věřilo a tato pravda má ledacos do sebe, že slepičí vývar dokáže léčit a postavit člověka na nohy. Anebo lze připravit i silný hovězí vývar, nejlépe pěkně pomaloučku vařený, nejlépe přes noc. Získáte tak t a ž e n ý vývar.

Je vhodné upozornit také na to, že tučné maso není až tak zdravé a nejvíce tuku se schovává pod kůží. Proto kůži těsně před podáváním odstraňte, tedy, pokud vám na vašem zdraví záleží.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/dieta%20maso.pnghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/dieta%20maso.pngmulti-portal.czZdravíV dnešní době se hodně diskutuje o tom, zda být vegetariánem, veganem, makrobiotikem, či dodržovat...