Máte-li dům nebo byt do patra, zaručeně potřebujete spolehlivé a zároveň krásné schodiště Fa-havlicek. Volit musíte podle zařízení, materiálu a způsobu výroby (povrchové úpravy). Nejdůležitější je, kolik máte místa a jak máte zařízený zbytek interiéru. Některé varianty se hodí prakticky do jakéhokoli pokoje, jiné se drží konkrétních stylů a v místnosti s jiným designem budou působit zvláštně. Na trhu najdete hodně možností, ze kterých vybírat, takže se nemusí obávat, že byste si nevybrali.

Místnost interiér schodiště

Jaké schody jsou nyní nejpopulárnější?

Samonosné varianty jsou velmi oblíbené, protože díky absenci klasické konstrukce působí velmi vzdušně. Navíc pod nimi vznikne volný prostor, který můžete využít pro úložný prostor. Někdo tam ale vkládá i funkční místnost, např. kuchyň. Jsou velmi elegantní a máte širokou škálu možností vzhledu. Kromě toho můžete volit i z typů ukotvení:

  • kloubové či monolitické,

  • na rámu nebo na kosovaru,

  • kombinované.

Točité konstrukce jsou stále velmi oblíbené, protože nezaberou příliš místa. Většina lidí se potýká s nedostatkem místa a tento typ dokáže vyřešit jejich problémy. Navíc vypadají velmi krásně a maximálně využijete prostor, který máte doma k dispozici. Volit zde můžete z různých materiálů i barevných provedení. Vsadit ale můžete také na zajímavé koberce. Nejčastěji se vyrábí ze dřeva, kovu nebo skla. Někteří ale volí také keramiku nebo přírodní kámen.

Točité schodiště interiér

Sklo je vzdušné a netradiční

Možná by vás to ani nenapadlo, ale skleněné varianty jsou v dnešní době velkým trendem. Začlenit je můžete do interiérů v moderním stylu (techno, hi-tech, bionika). Chcete-li doma vytvořit velmi moderní minimalismus, budou pro vás ideální. Průhledný materiál naplní místnost světlem a opticky ji zvětší. To je efekt, který hodně lidí zaručeně ocení. Kombinuje se obvykle s kovem nebo kamenem, které vzhledu dodají další lesk a luxus.

multi-portal.czNákupyMáte-li dům nebo byt do patra, zaručeně potřebujete spolehlivé a zároveň krásné schodiště Fa-havlicek. Volit musíte podle zařízení, materiálu a způsobu výroby (povrchové úpravy). Nejdůležitější je, kolik máte místa a jak máte zařízený zbytek interiéru. Některé varianty se hodí...