Je jasné, že v dnešní době je silniční doprava tím zdaleka nejvyužívanějším způsobem přepravy nejrůznějšího zboží. A není divu, koneckonců má řadu výhod: je levná, umožňuje v naprosté většině případů dostat se až přímo k odběrateli, aniž by byla nutná překládka, a především je velmi flexibilní. A tím hlavním typem jsou nejrůznější nákladní automobily.

Ovšem ne všechny firmy, které musí převážet své zboží, je mají k dispozici, a to především z důvodu, že je nepotřebují. Obvykle přepravují tak malý objem zboží, že se vejde i do menšího typu automobilu. Avšak co když je potřeba najednou přepravit skutečně velké množství?

dodavkypodstromy

V té chvíli přichází na řadu služba půjčování dodávek Půjčovna Praha 9. Ta nabízí řešení právě pro tyto případy. V čem spočívá?

Již z názvu je jasné, o co se přibližně jedná. Jde o firmy, které místo aby se samy věnovaly přepravování zboží, dávají svůj vozový park k dispozici jiným, samozřejmě za úplatu. To sebou samozřejmě nese riziko, například se může velmi snadno stát, že se vůz stane součástí dopravní nehody. A ačkoliv to nemusí být vina řidiče dodávky, škoda je stejná.

Proč tedy firmy takové riziko podstupují? Z jednoduchého důvodu: půjčování se jim vyplatí více, než kdyby provozovali vlastní spediční činnost. Ovšem vyplatí se to také jejich zákazníkům?

modradodavka

Zde je potřeba rozlišovat dva typy. Jedním jsou ti, kteří potřebují jen jednorázově něco převézt. Mohou to být fyzické osoby i firmy, na tom nezáleží. Zkrátka je pro ně nutná jen jedna nebo dvě jízdy, aby dostali to, co potřebují, z místa A na místo B. Je jasné, že pro ně by bylo zbytečné kupovat si kvůli tomu nákladní vůz. Typickým příkladem může být stěhování.

Dále tu máme zákazníky, kteří si je půjčují dlouhodobě. Jsou to především začínající firmy, které si svůj vozový park dosud nezařídily, avšak přesto potřebují své výrobky dostat ke klientům.

Jak je vidět, půjčování dodávek se vyplatí. Avšak přesto je nutné, než do toho půjdeme, situaci dobře zvážit, abychom nakonec neprodělali.

multi-portal.czSlužbyJe jasné, že v dnešní době je silniční doprava tím zdaleka nejvyužívanějším způsobem přepravy nejrůznějšího zboží. A není divu, koneckonců má řadu výhod: je levná, umožňuje v naprosté většině případů dostat se až přímo k odběrateli, aniž by byla nutná překládka, a především je velmi flexibilní....