I když kuchyňský dřez není dnes již dominantou kuchyně v rámci mytí nádobí, neboť v mnoha domácnostech tento post vykonává myčka, nadále je však důležitou součástí. Vyplatí se výběr vhodného dřezu nepodcenit. Je třeba mít při výběru na mysli, že dřez i na úkor myčky, je používán pro omytí zeleniny či ovoce, pro rychlé opláchnutí nádobí, pro umývání rukou nejen při vaření apod. Jedná se o věc, která by měla sloužit po delší dobu. Nevyplatí se tuto skutečnost opomenout a koupi uspěchat.
malá kuchyň s nerezovým dřezem 
Mezi základní kritéria při výběru náleží velikost, tvar a samozřejmě materiál. Na výběr jsou dřezy nejen kulatého či hranatého tvaru, rovněž můžete volit mezi různou hloubkou. Podstatná je výška umístění dřezu. Je ideální, pokud je dřez umístěn o trochu výše, než je kuchyňská linka. Zejména toto platí v případě volby hlubokého dřezu.
 
 
Jaký materiál?
 
Mezi rozšířené i oblíbené náleží nerez, který je zkrátka klasikou, dále se nabízí jako adekvátní volba též keramika či granit.
 
 

  1. Nerez – předností nerezového dřezu je značná odolnost materiálu nejen vůči chemii, případným skvrnám, ale rovněž vůči korozi i vysoké teplotě, nerezové dřezy jsou nerozbitné, pozitivem je neutralita – hodí se tak prakticky do každé kuchyně, mají však i svá negativa – vyžadují údržbu, tj. nejen umýt a rovněž i vyleštit za pomoci speciálních přípravků, jinak jsou vidět jakékoliv otisky, kapky apod., rovněž je třeba předcházet potenciálnímu mechanickému poškrábání.

keramický dřez v kuchyni
 

  1. Keramika – náleží mezi standardní materiál v případě kuchyňského dřezu, keramické dřezy vynikají hned v několika ohledech – chemická odolnost, výběr z mnoha barev, barva i po letech udržuje neměnnou stálost, hygienická nezávadnost, odolnost vůči vysokým teplotám, minimální riziko opotřebování. Mezi jednu z největších výhod je velmi snadná údržba a čištění.

 

  1. Granit – exceluje značnou tvrdostí, granitový dřez je tvořen téměř z 80% drcenou žulou spojenou pryskyří s barvivy. Mezi pozitiva náleží příznivá cena, rovněž velmi pestrá barevná nabídka, odolnost proti nárazu, chemickému poškození, dřezy vynikají dlouhou životností a nadčasovým designem.
multi-portal.czBydleníI když kuchyňský dřez není dnes již dominantou kuchyně v rámci mytí nádobí, neboť v mnoha domácnostech tento post vykonává myčka, nadále je však důležitou součástí. Vyplatí se výběr vhodného dřezu nepodcenit. Je třeba mít při výběru na mysli, že dřez i na úkor myčky, je používán pro omytí zeleniny či...