Každým rokem  ceny energií rostou. To je tvrdá realita. A tato situace nárustu cen energií bude rok od roku pro spotřebitele horší. Sledujeme, jak se rapidně mění počasí, jaké jsou ve světě tektonické poruchy. A dění ve velké politice se týká i nás. Nejenom v ceně energií.

Je zde naštěstí  více rozumných možností, jak tyto náklady na energie zkrotit. V mnoha domácnostech a firmách se budeme muset přizpůsobit. A hlavně pomoci si sami.
 
Boj o zákazníky
Tak by se dal nazvat trh s energií. MY, zákazníci,  jsme denně vystaveni nepřebernému množství nabídek. Výhodných i méně výhodných. Ale co je pro konkrétního spotřebitele skutečně výhodné, je velmi obtížné si vybrat.
Důležité je posoudit nabídky komplexně a v celé šíři. Neměli by jsme se řídit pouze porovnáním základních cen energie, což se ve většině případů stává. Ale toto na posouzení výhodnější nabídky nestačí.
 
Co dodavatelé energií převážně nabízejí

                                                                   1 . cenově výhodné produkty
                                                                   2.  cenová zvýhodnění
                                                                   3.  lepší služby, bonusy
                                                                   4.  věrnostní program se zákaznickou kartou
 
Důležité je zhodnocení míry výhodnosti nabídky

1.  cena energie
2.  doplňkové služby a jejich produkty
3.  věrnostní program se zákaznickou kartou a její využití pro vás
4.  bonusy, slevy, služby,
5. na jakou dobu se smlouva uzavírá

Každému zákazníku se vyplatí sledovat a hodnotit nabídky dodavatelů energie vždy komplexně a zvážit si každou nabídku. Aby výhodná nabídka byla opravdu výhodná pro vás.

Je důležité si uvědomit, že nejenom cena energie, ale při správném využití doplňkových služeb, slev a bonusů, které dotyčný dodavatel energie nabízí, můžete si tak zákazník výrazně snížit náklady spojené s dodávkou energie.

multi-portal.czFinanceKaždým rokem  ceny energií rostou. To je tvrdá realita. A tato situace nárustu cen energií bude rok od roku pro spotřebitele horší. Sledujeme, jak se rapidně mění počasí, jaké jsou ve světě tektonické poruchy. A dění ve velké politice se týká i nás. Nejenom v ceně energií. Je zde naštěstí  více rozumných možností, jak...