Pokud jste to ještě nevěděli, knížky jsou v podstatě to nejlepší, co čeho můžete v dnešní době investovat. A nejen pro vás. Budeme-li myslet na své děti, napadá vás způsob, jak lépe stimulovat jejich mysl, než pomocí knih?
Naštěstí žijeme ve světě, kdy je opravdu neuvěřitelný výběr, co se týče dětské literatury. Je tedy spíše otázka, které knížky nám budou sympatické natolik, že je rozhodneme zařadit do naší denní rutiny. Ať už se chystáme číst dětem sami, před usnutím nebo i přes den, když mají chuť poslouchat něco hezkého, nebo už jsou starší a my bychom je rádi vhodnou četbou na chvilku zabavili, pro každou variantu jistě nalezneme vhodný produkt.
dítě si čte

Dětské knihy mají kromě stimulace fantazie mnoho dalších výhod. Děti se díky nim mohou dozvědět důležité informace o světě, ve kterém žijí. Je mnoho definic a témat, které jim bohužel nedokážeme obsáhle vysvětlit, byť se o to snažíme. Dalším důležitým aspektem kromě informační hodnoty je bezesporu zábavná funkce. Příběhy a aktivity, spojené se čtením, mají velký dopad na psychiku našich dětí.
Rádi vám ještě shrneme oblasti, ve kterých je radno zapátrat po kouscích, které budou vaše ratolesti milovat a od kterých je nebudete moci odtrhnout:

1. Encyklopedie a naučná literatura.
Vybírejte vždy podle věku dětí, abyste je prostřednictvím vybraných encyklopedií nepřetěžovali informacemi, které by ještě nemuseli správně pochopit. Čím jsou mladší, tím vyšší by měl ideálně být počet obrázků, aby je text příliš nenudil a měly náladu nasávat nové znalosti.

2. Příběhy a pohádky.
Nekonečné množství pohádek v různých variantách a obměnách – to je oblast, kterou jistě ocení většina z nás i v dospělácké knihovně. Pohádky mají mnoho skvělých vlastností – například šťastný konec, který dětem vlije do žil optimismus, že svět je v zásadě dobrý a bezpečný. Hrdina, se kterým se mohou ztotožnit. Proces, kdy se hrdina učí nové věci, prochází těžkými životními zkouškami – proces, který jim dá najevo, že život není jen procházka růžovým sadem, že chybovat je lidské, a i přesto si člověk může dojít ke svému štěstí.

chlapec s knížkou


3. Quiet books.
Novinka na trhu, interaktivní knížky, které osvěží vaši domácnost. Jedná se o ručně vyráběné produkty, které obsahují zpravidla ryze interaktivní příběh. Jeho čtenáři mohou během čtení odepínat knoflíky, pracovat se skládankami, zavazovat tkaničky, hrát si s čísly a mnoho dalšího.

multi-portal.czNákupyPokud jste to ještě nevěděli, knížky jsou v podstatě to nejlepší, co čeho můžete v dnešní době investovat. A nejen pro vás. Budeme-li myslet na své děti, napadá vás způsob, jak lépe stimulovat jejich mysl, než pomocí knih? Naštěstí žijeme ve světě, kdy je opravdu neuvěřitelný výběr, co se...