Vaše děti Vás neustále přemlouvají k tomu, že si chtějí domu pořídit nějakého toho domácího mazlíčka? Není úplně od věci zvážit. Staráním se o nějakého živého tvorečka se děti naučí zodpovědnosti, ale buďte připraveni, že to přinese i hodně práce a povinností pro Vás. Pokud patříte mezi rodiny, které nejsou až tak aktivní, pak se určitě vyhněte pořizováním pejska. Pes potřebuje opravdu hodně péče a vyžaduje pravidelné venčení a dostatek pohybu, což může značně narušit Váš poklidný život.
dva králíčci
Vždy pamatujte i na spokojenost zvířátka a snažte se vše vymyslet tak, aby u Vás netrpělo žádnými nedostatky. Oproti pejskovi je kočka možná tím správným mazlíčkem pro Vaši domácnost. Na rozdíl od svého čtyřnohého parťáka psa nevyžaduje tolik péče a je více samostatná. Kočky jsou ale tak trochu mršky a myslí si o sobě, že jsou středobodem celého vesmíru a velmi snadno si z Vás udělají své služebnictvo. Odměnou Vám ovšem bude laskavé pomazlení a roztomilé kreace v jejich podání. Předtím, než si nějaké to kotě domu přivedete, se ujistěte, že nikdo z Vaší rodiny netrpí alergií na kočičí srst. Stejně tak učiňte i v případě pořizování štěněte. Jestli jste alergici, ale i přesto byste rádi měli doma kočku či psa, tak nemusíte být ztrápení. Existují i taková plemena, která jsou vhodná pro alergiky. Mezi pejsky je to Bišonek. Jedná se o velmi malého pejska, který je však vcelku aktivní a potěší především malé děti a starší lidi. Pokud jde o ty kočky, tak je asi jen jediná možnost a to je kočka bez srsti. Tedy kočka plemena Sphinx. Plno lidí si však úplně nemyslí, že se ještě stále jedná o kočku, neboť vypadá trochu jako oholené morče, ale opak je pravdou. Tyto kočičky jsou opravdu velmi přítulné a mazlivé a to možná i víc než ty obyčejné.
kotě na stromě
Před tím, než si pro svého nového miláčka pojedete, se ujistěte, že máte doma vše potřebné pro jejich prvních pár dnů. Počítejte také s tím, že to bude chvíli trvat, než si mláďátka zvyknou na dodržování hygienických povinností, takže je velmi dobré si vzít třeba i pár dnů volna, abyste mohli být neustále v pohotovosti.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a339876_w1690_t1552931878.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a339876_w1690_t1552931878.jpgmulti-portal.czBydleníVaše děti Vás neustále přemlouvají k tomu, že si chtějí domu pořídit nějakého toho domácího mazlíčka? Není úplně od věci zvážit. Staráním se o nějakého živého tvorečka se děti naučí zodpovědnosti, ale buďte připraveni, že to přinese i hodně práce a povinností pro Vás. Pokud patříte mezi rodiny, které...