Pokud vám adolescent přerostl přes hlavu, čtete tento článek a uvažujete, kde jste udělali chybu vězte, že se to nestalo kvůli jednomu faktoru, ale jedná se o komplexní věc, kterou často ani nemáme šanci ovlivnit.
Rodina – Rodina je základ, poskytuje dítěti základní hodnoty a vzory do života. Také dohlíží a aktivně se podílí na základní výchově dítěte a dospívajícího. Dle je problém, pokud rodina nefunguje a nedokáže předat správné postoje a vzory. Pak vzniká konflikt a nesouhlasný postroj vůči autoritě. Z toho může vzniknout problémové chování. Avšak i pokud je rodina vzorná, někdy se prostě stane, že ani správné vzory a hodnoty nepomůžou.
poslech hudby
Škola – Druhý výchovný vzor by měla být škola, po rodině totiž děti tráví ve škole nejvíce času a tím pádem je školství chtě nechtě formuje. Pokud má dítě ve škole problémy, nudí se, nestíhá, nerozumí si se spolužáky, projevuje se každý problém jak v prospěchu, tak i v chování. Problémové chování se však špatně zastavuje, často se mladý člověk zaplete do špatné party a problém už se veze. Pokud učitel zavčasu zpozoruje problém, může citlivě zasáhnout, pomoci, zařídit doučování, přesun na jinou školu…
rampa na skateboardy
Osobnost– Každý jsme jiný. Někteří dospívající mají rebelii v krvi a vždy dělají přesný opak než se od nich očekává. Dalším problémem může být odmítání odpovědnosti za své jednání a omlouvání se, či házením viny na všechny okolo sebe.
Příroda – Puberta je absolutně přirozená věc, která musí proběhnout u každého jedince. Jak moc bouřlivě bude probíhat záleží nejen na nás, nejbližší rodině, samotném dopívajícím, prostředí či přístupu ve škole ale také na hormonální rovnováze, rychlosti průběhu puberty a zájmech dospívajícího. Jediné, co vám můžeme slíbit je fakt, že to nejspíš jedou přejde J.

multi-portal.czŽivotní stylPokud vám adolescent přerostl přes hlavu, čtete tento článek a uvažujete, kde jste udělali chybu vězte, že se to nestalo kvůli jednomu faktoru, ale jedná se o komplexní věc, kterou často ani nemáme šanci ovlivnit.Rodina - Rodina je základ, poskytuje dítěti základní hodnoty a vzory do života. Také dohlíží...