Týden u moře se stává velmi dostupnou možností, jak strávit dovolenou. Pokud se Češi vypraví do nedalekých jihoevropských zemí, seženou kvalitní zájezd i pod 10 000 korun za osobu včetně dopravy a stravy. Ve většině případů ale touží poznat ráje na zemi v exotických destinacích. Obzvlášť ženy si přejí alespoň jednou za život odletět daleko na romantický ostrůvek, kde se budou moci celé dny vyvalovat na sluníčku na jemném bílém písku a slyšet přitom šplouchání tyrkysově modré vody.
hrad rábí.jpg
Základem je naplánovat kvalitní výlet

Pro Čechy bývá jejich vlastní zem okoukaná, přitom z ní viděli malou část. Na svou velikost Česko skýtá tisíce kvalitních výletů a možností, jak hodnotně strávit volný čas. Jsme známí jako země hradů a zámků, za což můžeme děkovat naší bohaté historii, ale i strategické poloze, proto se České republice říká Srdce Evropy. Doslova na každém kroku v přírodě se nám naskytne plno možností, co podniknout. Naplánování výletů je každoroční problém také pro učitele a učitelky, obzvlášť pro žáky v pubertě potřebují naplánovat netradiční a zajímavý školní výlet, na kterém nebudou děti znechuceny a trošku je také unaví.
člun na řece.jpg
Ráj houbařů a sběračů

Na rozdíl od sousedních Němců Češi hojně využívají lesní plochy pro maximální využití. Mnoho obyvatel se těší na léto i díky možnosti, že v lese pobudou na čerstvém vzduchu několik hodin, nasbírají košíky hub, kelímky borůvek a dalších lesních plodů pro svůj levný, ale chutný oběd. Němci houby nechávají v lesích a nesbírají je, nechávají je tak zvířatům pro jejich konzumaci na úkor vlastní spotřebě.
zámek v Krumlově.jpg
Spojte výšlap s historií

Určitě ve svém okolí znáte zříceninu, a pokud ne, překvapí vás, že nějaká stojí opravdu pár kilometrů od vás. Zříceniny bývají pozůstatky hradů či jiných opevnění, zpravidla postavené na kopci, v historii zamezovaly nájezdům nepřátel, a právě kopec slouží jako nejhůře přístupné místo. Zdolejte kopec a jako odměna se vám naskytne krásný výhled na vaše okolí a poznání kousku místní historie. Z mnoha zřícenin není turistická atrakce, a tak se klidně může stát, že na výšlapu budete jediní a nahoře také. Uděláte si tedy krásný a kvalitní výlet bez zaplacení vstupného.

multi-portal.czŽivotní stylTýden u moře se stává velmi dostupnou možností, jak strávit dovolenou. Pokud se Češi vypraví do nedalekých jihoevropských zemí, seženou kvalitní zájezd i pod 10 000 korun za osobu včetně dopravy a stravy. Ve většině případů ale touží poznat ráje na zemi v exotických destinacích. Obzvlášť ženy si přejí alespoň jednou...