Žena a šperky je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. Snad každá se chce udělat atraktivní, a ač si někdy předstíráme, že to děláme pro sebe, hlavním cílem je upoutat pozornost potenciálního partnera či partnerky. Snažíme se vypadat co nejlépe, aby si nás objekt našeho zájmu všiml a aby nás neodmítl.

stříbrný prsten s velkým drahým kamenem

Ovšem ne vždy to, že se žena snaží dobře vypadat, znamená, že je volná. Někdy se naopak snaží ukázat, že už je zadaná a o žádné nabídky nemá zájem. Typickým příkladem takového gesta je stříbrný prsten. Ten, nošený na prsteníčku, je jasným dokladem, že je daná žena vdaná.

Zajímavé je poznamenat, že toto je prakticky jediná společensky široce akceptovatelná výjimka, kdy šperk nosí i muž. A je to právě kvůli tomu, co signalizuje. Dává potenciálním nápadníkům či nápadnicím najevo, že daná osoba už je zadaná a nemá tedy o nikoho jiného zájem. Samozřejmě se najdou lidé, kteří to ignorují a ač jasně vidí, že jejich snaha je marná, přesto se nevzdávají snah získat vytouženou osobu.

Ovšem stříbrné prsteny se neslouží jen jako zásnubní. Zvláště ženy je nosí jako šperk, ač obvykle na jiném prstě než je prsteníček levé ruky. Velmi často jich mají více a vybírají ten, který se dle nich pro danou příležitost nejvíce hodí.

Koneckonců jich existuje spousta druhů. Mohou být klasické, bez jakékoliv ozdoby, může tam být vyrytý ornament či nápis, ať už od výrobce nebo dle přání klienta, nebo tam může být zasazen drahý kámen.jednoduchý stříbrný prsten s kamínky

Vyrývání ornamentů a hlavně nápisů se praktikuje hlavně tam, kde nám má prsten připomínat nějakou významnou událost, ať už je to svatba, ukončení školy či narození dítěte. Všechno to jsou věci, na které chceme mít trvalou připomínku. A tu může symbolizovat právě stříbrný prsten.

Jak je vidět, může mít mnoho podob a stejně mnoho důvodů, proč jej nosit. Není tedy divu, že jsou tak oblíbené. Koneckonců si zde vybere opravdu každý.

multi-portal.czNákupyŽena a šperky je spojení, které k sobě neodmyslitelně patří. Snad každá se chce udělat atraktivní, a ač si někdy předstíráme, že to děláme pro sebe, hlavním cílem je upoutat pozornost potenciálního partnera či partnerky. Snažíme se vypadat co nejlépe, aby si nás objekt našeho zájmu všiml a aby...