Teleskopické lišty se používají po celém světě. U nás v České republice jsou velice známé. Setkat se s nimi můžeme v průmyslu ale také v dopravě. Výrobky jsou různého rázu. Společnost Chambrelan si zakládá na preciznosti a kvalitě. Vyrábí nejenom teleskopické lišty ale i kolejnicové vedení a prvky pro různá další zařízení.

vlak


Teleskopické lišty mají mnoho různých druhů použití.
Skládají se z kolejnice. Kolejnice se může vysouvat podle potřeby. Rozlišuje proto další typy, dle konkrétního využití a potřeby klientů. Kolejnice se vysouvá díky ložiskovým kuličkám. Ty jsou uloženy v klecích a díky tomu se může lišta vysouvat do různé polohy. Samozřejmě je kolejnice vybavena také zarážkami pro lepší manipulaci. Vybírat si můžete z částečně výsuvných, plně výsuvných nebo extra výsuvných typů.

Výhody posuvů:

 1. Velké zatížení
 2. Dlouhé délky
 3. Široký výběr
 4. Mnoho různých variant
 5. Různé druhy způsobů použití
 6. Snadná montáž
 7. Jednoduchá instalace
 8. Povrchová úprava
 9. Ocelové typy, nerezové nebo hliníkové
 10. Jednoduchá údržba

podzemí

 • Chambrelan je výrobce teleskopických lišt a kolejnicového vedení již od roku 1956. Zaměřují se na různé druhy výrobků, vždy však v perfektní kvalitě. Francouzská společnost si dává záležet na každém výrobku a nikdy nic nepodceňuje. Jejich výrobky jsou známé po celém světě a pomáhají lidem při práci, v dopravě, při přepravě a při různých dalších aplikacích. Zpříjemňují nám život a zejména se starají o to, aby bylo vše tak, jak tom má být.

Kolejnicové vedení

Lineární kolejnicové vedení je v posledních letech opět velice populární. Celé vedení tvoří jeden malý vozík uvnitř, který se může pohybovat do obou stran. V tomto směru rozlišujeme dva základní typy:

 • Oběh kuliček
 • Kladičky

V obou případech je údržba a manipulace velice snadná. Kolejnice jsou navíc vyráběné z oceli tažené zastudena. Mají vysokou nosnost a dodáváme je společně, jak kolejnici, tak i vozík. Jednoduše se dají nainstalovat.

multi-portal.czNákupyTeleskopické lišty se používají po celém světě. U nás v České republice jsou velice známé. Setkat se s nimi můžeme v průmyslu ale také v dopravě. Výrobky jsou různého rázu. Společnost Chambrelan si zakládá na preciznosti a kvalitě. Vyrábí nejenom teleskopické lišty ale i kolejnicové vedení a prvky pro...