Není žádnou výjimkou že lidé dnes mívají dvě zaměstnání, aby dokázali vyžít. Finanční výhody plynoucí ze dvou zaměstnání jsou vykoupeny celou řadou problémů jako například:
 
1.      Chronická únava
2.      Zdravotní problémy
3.      Problémy ve vztahu s partnerem či partnerkou, kdy je partner kvůli nedostatku času zanedbáván
4.      Nedostatek času na děti, na společné aktivity i dohled při výchově a výuce
5.      Neschopnost najít si čas na vlastní zájmy a koníčky
6.      Příliš velká zaneprázdněnost vede  k nedůsledné a neprofesionální práci
 
Dala by se tato situace řešit nějakým jiným způsobem? Nepochybně dala. Ovšem už v úvodu je třeba, aby si lidé uvědomili, co je skutečně důležité a co můžeme vlastně docela snadno postrádat. Dřít se až do úmoru jen proto, aby dcera měla nejnovější model smartphonu, to určitě není nutné. Stejně tak není nutné jezdit na předražené dovolené.
 
Lidé se častozbytečně přetěžují jen proto, aby obstáli na pomyslném společenském žebříčku, který vyžaduje vlastnictví mnoha postradatelných věcí.
 
Jedním ze způsobů,jak ušetřit značné peníze ve finančním rozpočtu rodiny mohou být nákupy.
Zní to zřejmě jako paradox, ale pravdou je, žeefektivním nakupováním můžete snížit měsíční výdaje i o několik tisíc korun.
 
Nabízíme pár tipů, jejichž dodržování se Vám i Vaší rodině rozhodně vyplatí.
 
1.      Dělejte si nákupní seznamy věcí, které potřebujete. Nekupujte nic navíc, i když je to cenově výhodné
2.      Sepisujte sijídelní lístky na týden dopředu, je to významný pomocník při plánování nákupu a také tím eliminujete neefektivní využívání potravin
3.      Čtěte pravidelně letáky a sledujte akce. Kupujte zlevněné zboží, ale nenakupujte zbytečně do zásoby a zvláště ne potraviny, které mají relativně krátkou trvanlivost. Množství jídla pak také svádí ke zbytečnému přejídání, kdy si vezmete něco na zub a v konečném důsledku se prodražuje

4.      Nakupujte naopak dostatečné množství trvanlivých potravin, abyste dokázali improvizovat týden před výplatou, když docházejí peníze. Tedy luštěniny, těstoviny, rajské protlaky, mražené zeleniny, mouky. Je možné takto uvařit množství levných a přitom hodnotných jídel.
5.      Preferujte hlavně sezónní potraviny, jsou pro organismus vhodnější a také levnější. Navíc Vás budou inspirovat při sestavování jídelníčku.

multi-portal.czNákupyNení žádnou výjimkou že lidé dnes mívají dvě zaměstnání, aby dokázali vyžít. Finanční výhody plynoucí ze dvou zaměstnání jsou vykoupeny celou řadou problémů jako například:   1.      Chronická únava 2.      Zdravotní problémy 3.      Problémy ve vztahu s partnerem či partnerkou, kdy je partner kvůli nedostatku času zanedbáván 4.      Nedostatek času na děti, na společné...