Co-op Funeralcare hlásí rostoucí zájem o jednoduché kremace, které jsou levnější a prostší formou obřadu ve srovnání s klasickou službou. Probíhají bez přítomnosti smutečních hostů a jsou obvykle následované rozptýlením popela nebo vzpomínkovou událostí, avšak až s určitým časovým odstupem. Co-op zároveň připravuje rozsáhlou národní studii o úmrtích ve Spojeném království, ve snaze nabourat společenská tabu vzathující se k přípravám na poslední rozloučení a zajistit, aby byla splněna přání zemřelých.
kostel a hřbitov
Cílem je zapojit v příštích týdnech do průzkumu nejméně 20 000 dospělých, protože v počátečním průzkumu Co-opu 50 % respondentů uvedlo, že otevřenější rozhovory o smrti by jim pomohly se s úmrtím vyrovnat. Co-op spolupracuje s řadou charitativních organizací, včetně britského Červeného kříže, Child Bereavement UK a Dying Matters, s cílem nalézt řešení na dané téma.
sypat popel z urny
"Víme, že rozhovory o smrti jsou jedny z nejtěžších, které lidé absolvují, a mnozí se jim snaží vyhnout. Ale pokud jsme nuceni činit rozhodnutí pod tlakem, může to přispět ke stresu a ještě větší bolesti nad ztrátou milovaného člověka. Opravdu bychom tedy rádi povzbudili lidi k diskuzi, nebo k tomu, aby si svá přání zapisovali," říká David Collingwood, ředitel pohřební společnosti Co-op Funeralcare.
bílá rakev
Collingwood rovněž prohlásil, že mnozí lidé nepožádali o prosté kremace, protože nevěděli, že existují. Avšak po smrti hudebníka Davida Bowieho se stále více lidí o tuto možnost zajímá. Bowie, který zemřel v lednu 2016, byl zpopelněn bez přítomnosti rodiny a přátel poté, co svým blízkým řekl, že nechce smuteční obřad. Jeho popel byl následně rozptýlen na Bali. Co-op Funeralcare je největším britským zprostředkovatelem pohřebních služeb se sítí více než 1 000 pohřebních domů, které každoročně provádějí téměř 100 000 pohřbů.

multi-portal.czSlužby Co-op Funeralcare hlásí rostoucí zájem o jednoduché kremace, které jsou levnější a prostší formou obřadu ve srovnání s klasickou službou. Probíhají bez přítomnosti smutečních hostů a jsou obvykle následované rozptýlením popela nebo vzpomínkovou událostí, avšak až s určitým časovým odstupem. Co-op zároveň připravuje rozsáhlou národní studii o úmrtích ve...