V zásadě existují dvě varianty, jak se můžete připravit na studia a na výdaje, které vás nebo vašeho studenta nebo studentku čekají. Takové výdaje nejsou malé, kupříkladu při studiu na vysoké škole jsou náklady opravdu velké. Je potřeba si nakoupit mnoho různých pomůcek, které člověk potřebuje, mnoho knížek, které si potřebuje koupit. Pokud se rozhodnete pro studium na soukromé škole, tak počítejte také s velkým školným, které je potřeba platit.

online vzdělávání.jpg 

Vlastní peníze

Nejlepší variantou je samozřejmě mít vlastní peníze. Člověk se nemusí nikde zadlužovat a má vše jednoduše pod kontrolou. Pokud máte vlastní peníze, rozhodně se je nebojte využít pro studium. Studium a znalosti jsou v této době velice důležité. Částky nejsou malé, ale bohužel s tím nic nemůžeme udělat. Pokud chcete dítěti dopřát to nejlepší, tak určitě spořte dětem už od mala tak, aby jednou byly na studia připraveni. Nemusíte dnes již schovávat peníze doma pod polštářem, ale jednoduše je můžete ukládat na běžný nebo spořící účet v bance a tím je máte v bezpečí. Když bude potřeba, tak lze z takového účtu vybrat peníze a použít na studia. Můžete si nastavit i nějaký limit, jakou částku chcete naspořit, to záleží čistě na vašem uvážení.

veselý panáček.jpg 

Půjčka

Druhou variantou je možnost vzít si půjčku v bance. Rozhodně není dobré si brát peníze u nebankovních institucí a nedoporučuji takovou možnost. Pokud se rozhodnete pro půjčku, využijte bankovní půjčku. Dnešní půjčky se dají vyřídit s velice dobrou úrokovou sazbou a přijatelnou splátkou, pokud tedy peníze nemáte našetřené, tak není špatné této varianty využít. Existují dokonce i půjčky přímo na studia s velice nízkým úrokem. Vždy je potřeba si dopředu rozmyslet, jestli bude schůdné platit měsíčně nějakou částku. Na druhé straně budete mít vzdělání, které je důležité. Student může také chodit na brigádu a tím pomáhat se splácením půjčky.

 

Ať se rozhodnete tak nebo tak, určitě se nebojte studovat a investovat vaše finance. Studium zajistí vám nebo vašim dětem mnohem lepší uplatnění na trhu práce. Pořádně si rozmyslete, na jakou školu chcete jít a kolik jste ochotni do studia investovat.

multi-portal.czFinanceV zásadě existují dvě varianty, jak se můžete připravit na studia a na výdaje, které vás nebo vašeho studenta nebo studentku čekají. Takové výdaje nejsou malé, kupříkladu při studiu na vysoké škole jsou náklady opravdu velké. Je potřeba si nakoupit mnoho různých pomůcek, které člověk potřebuje, mnoho knížek, které...