Dnešní uspěchaná doba má za následek to, že častokrát jíme někde mimo domov, protože nestíháme, stravujeme se nezdravě ve fastfoodech, rychle něco sníme při cestě do práce městskou hromadnou dopravou, zkrátka se v oblasti jídla kolikrát dost zanedbáváme a nemáme na jídlo klid. To má však bohužel za následky nepříjemné a obtěžující problémy s trávením, plynatost, zácpu, křeče v břiše nebo naopak průjem. Trápí i vás často žaludek a míváte výše uvedené problémy s trávením? Pokud vás postihnou tyto obtíže, zapomeňte v tomto případě na prášky, které problém nevyřeší, jen ho na chvíli potlačí a vy si díky nim dokonce můžete ještě více uškodit.

heřmánkový květ


Sáhněte po přírodní medicíně, která je osvědčená a pro lidské tělo zdravější a vhodnější. Po čem tedy sáhnout v případě, pokud vás trápí různé obtíže jako například bolesti břicha, bolest zubů, křeče v břiše nebo různé odřeniny apod.? V takovém případě sáhněte po všeléku v podobě zázračného a účinného heřmánku. Heřmánek můžete použít v různých podobách a využít tak jeho léčivé účinky. Heřmánek můžete užívat nejen vnitřně, ale také vnějšně. Vnitřně je ideální zpracovat heřmánek a popíjet jako čaj, vnějšně zase můžete použít různé obklady.

Čaj z heřmánku zklidní váš podrážděný žaludek, zmírní bolesti a křeče v břiše, zmírní průjem a také uklidňuje mysl. Tento čaj je tedy vhodný popíjet i když jste ve stresu nebo například před spaním. Směs na čaj seženete téměř všude, nebo si ji můžete doma sami nasušit. Tato rostlina má opravdu široké spektrum svého využití a pomůže vám v mnoha ohledech.

heřmánkový čaj


Heřmánek také můžete nalézt v různých kosmetických produktech, i v kosmetice má totiž svoje hojné využití. Nejčastěji ho naleznete v krémech na obličej nebo na ruce.

multi-portal.czZdraví Dnešní uspěchaná doba má za následek to, že častokrát jíme někde mimo domov, protože nestíháme, stravujeme se nezdravě ve fastfoodech, rychle něco sníme při cestě do práce městskou hromadnou dopravou, zkrátka se v oblasti jídla kolikrát dost zanedbáváme a nemáme na jídlo klid. To má však bohužel za následky nepříjemné...