Internet byl zpočátku spojován s vizí emancipace a rozšiřování určité svobody. Jeho připojení do domácností si také nemohl dovolit hned tak každý, jelikož to zrovna nebyla nejlepší položka. A když se rodina přece jenom rozhodla pro jeho uvedení do provozu, tak musela bez dalších námitek vlastnit telefonní linku. Jeden čas bylo celkem vtipné to, že připojení se skutečně provádělo tímto způsobem, že když zrovna člověk brouzdal po síti, tak se nikdo do domácnosti rozhodně nedovolal. Stanice byla zkrátka obsazená. Od té doby uběhlo skoro 30 let. Těžko by v této době někdo pomyslel na to, že se připojení k internetu změní a v podstatě jej budeme moc používat celkem i bezpečně na všech místech.
Dnes si můžeme vybrat i samotné připojení:

počítač

  • Drátové připojení – prozatím je asi nejdostupnější technologií ADSL nebo rychlejší verzí je ještě VDSL. Připojení využívá telefonní vedení. To ale samozřejmě není jediná podmínka, protože mnohdy rozhoduje stáří vedení a také vzdálenost od samotné ústředny. V některých případech je rychlost připojení o hodně pomalejší. Je pravdou, že například v městech, kde vede kabelová televize, tak využívají poskytovatelé tohoto připojení. Tentokrát se nemusí nikdo obávat toto, že když by se náhodou chtěl dívat na televizi, tak by musel vypnout internet a opačně. Dnešní technologie umožní používat jak televizi, tak internet, jen zkrátka nám přibude doma jedna věcička navíc a to bude modem. Poté je třeba si domluvit podmínky pro data a přenos, například internet Olomouc dokáže svým obyvatelům poskytnout skvělé služby.

google

  • Bezdrátové připojení – dobrá zpráva pro ty, kteří žijí na vesnicích a pak také tam, kde zrovna žádné kabely nevedou. Samozřejmě některé věci musíte mít poblíž bydliště. Například přímý výhled na anténu poskytovatele, to rozhodně zajistí nejlepší přenos. Dále je ale třeba i umístit svoji anténu tak, aby doslova na sebe koukaly a nic jim nebránilo ve výhledu. Většinou takovým vhodným místem je komín, střecha nebo ve vyšších patrech balkón. Je pravdou, že mnohdy povětrnostní podmínky nás vyzkouší v trpělivosti, ale na druhou stranu to nemusí být tak špatné. To hůře na tom bude veřejná Wi-Fi síť.


multi-portal.czInternetInternet byl zpočátku spojován s vizí emancipace a rozšiřování určité svobody. Jeho připojení do domácností si také nemohl dovolit hned tak každý, jelikož to zrovna nebyla nejlepší položka. A když se rodina přece jenom rozhodla pro jeho uvedení do provozu, tak musela bez dalších námitek vlastnit telefonní linku. Jeden...