Nestěhujte se v létě nebo v zimě – pamatujte na jednu podstatnou věc, a tou je fyzický pohyb vykonávaný střídavě v interiéru a střídavě na čerstvém vzduchu. I když většinu práce mohou odvést stěhováci https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, budete je pravděpodobně doprovázet, a zřejmě se nevyhnete častému pohybu sem a tam. V zimě, zvláště v mrazivém počasí, to představuje otravné nepříjemnosti – neustále se svlékat a oblékat a v létě v tropickém vedru budete všichni unavení a vyčerpaní a snadno tak propadnete depresi nebo návalům vzteku či melancholie. Ideální měsíce jsou duben a květen a září až listopad.

popisování krabic

Rozdělte si úkoly – bylo by velmi pošetilé nechat celou záležitost na hrbu jedné osobě, která bude přetížena, zatímco ostatní se unudí. Každý musí zodpovídat za určitou část procesu, zapojte do něj i děti, aby byly zodpovědné a pomáhaly.

Mějte dostatek balicího materiálu – kromě kartonových krabic, které lze zakoupit anebo získat zdarma u stěhovací firmy, je nutný i materiál na výplň. Mnohaletá praxe potvrdila, že nejlepší je v tomto směru bublinková fólie. Zabalíte do ní opravdu cokoli, i křehké předměty včetně skla a porcelánu.
balení a stěhování

Nenechávejte nic na poslední chvíli – ze všeho nejhorší je balit vše na poslední chvíli, zmatek a chaos vám pak může přivodit i vážné zdravotní problémy. Začněte raději se značným předstihem a každý den se balení krabic věnujte jen chvíli. Budete pak mít lepší přehled a napadnou vás i některé drobnosti, co celý proces usnadní.

Nezapomínejte na úřední záležitosti – ideální je fyzický proces balení věcí prokládat duševní činností a včas zajistit všechny potřebné formality: Přepis energií a odečty měřidel, zajištění trvalého pobytu a pořízení nových dokladů, rozeslání změny korespondenční adresy firmám a úřadům, kterých se to týká, zápis dětí do školy a všechny s tím spojené činnosti, atd.

multi-portal.czSlužbyNestěhujte se v létě nebo v zimě – pamatujte na jednu podstatnou věc, a tou je fyzický pohyb vykonávaný střídavě v interiéru a střídavě na čerstvém vzduchu. I když většinu práce mohou odvést stěhováci https://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, budete je pravděpodobně doprovázet, a zřejmě...