Mít vlastní bazén na zahradě je snem snad každého z nás. Ovšem je to velmi nákladná záležitost finančně i časově. O bazén je třeba pečovat a udržovat jej v čistotě, aby se voda v něm nekazila. Naše péče se nám však mnohonásobně vrátí, krásnou čistou vodou a nikým a ničím nerušeným plaváním a řáděním s dětmi ve vodě.  Pokud jsou v rodině děti, jistě oceníte peníze ušetřené za předražené vstupenky do aquaparku a čas, který byste trávili na cestě.

Před vlastním pořízením bazénu je dobré se seznámit s druhy a typy bazénů:

 bazén na terase
Nadzemní bazény

Pořízení nadzemního bazénu je méně nákladné než pořízení ostatních druhů bazénů. Ovšem vyžaduje svá specifika pro jeho bezpečné umístění. Bazén se umisťuje na dokonale urovnaný povrch, který je zbaven všech travních drnů, kamínků a jiných nerovností. Výhodou umisťování tohoto druhu bazénu je, že není potřeba terénní úpravy. 

 velký bazén
Typy nadzemních bazénů:

·         Samonosný bazén

·         Nafukovací

·         Plastový

·         Fóliový s kovovou konstrukcí

 

 
Polozapuštěné bazény

Tyto bazény jsou dobrým řešení, pro zahrady ve svahu. Tvoří kompromis mezi nadzemním bazénem a zapuštěným bazénem.

 
Typy polozapuštěných bazénů:

·         Betonový bazén

·         Fóliový

·         Plechový

·         Plastový

 
Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény jsou ze všech výše zmíněných druhů finančně nejnáročnější. Avšak bazény mají dlouhou životnost a vysokou odolnost. Pro výstavbu takového bazénu je třeba hodně terénních úprav a mít přístup na zahradu pro těžkou techniku.

Bazén zdobí zahradu a dotváří její architekturu. Je možné jej zastřešit a pak vzniká možnost jej využívat celoročně, s ohřevem vody.

Tyto bazény bývají zpravidla větší a hlubší než bazény nadzemní a polozapuštěné a proto si v nich přijdou i plavci na své.

 
Typy zapuštěných bazénů:

·         Betonový bazén

·         Fóliový

·         Sklolaminátový

·         Keramický

·         Plastový

·         Plechový

 obložený bazén

Nabídka bazénů a jejich příslušenství je velmi široká. Můžete si vybrat barvu svého bazénu a jeho tvar. Pro každou zahradu se jistě najde vhodný bazén.

multi-portal.czBydleníMít vlastní bazén na zahradě je snem snad každého z nás. Ovšem je to velmi nákladná záležitost finančně i časově. O bazén je třeba pečovat a udržovat jej v čistotě, aby se voda v něm nekazila. Naše péče se nám však mnohonásobně vrátí, krásnou čistou vodou a nikým a...