Třída energetické účinnosti A +++

Při nákupu věnujte pozornost třídě energetické účinnosti i roční spotřebě energie. Trh nabízí mnoho zařízení, nejúčinnější jsou sušičky s energetickou značkou A +++. Můžete tak ušetřit spoustu energie. Sušička s účinností třídy A +++ je asi o 60 procent ekonomičtější než zařízení se současnou nejhorší třídou účinnosti B.
vestavěná pračka i sušička

Regulace vlhkosti místo časově řízené

Energeticky účinná sušička by měla mít řízenou vlhkost. To znamená, že bubnová sušička zastaví proces sušení, jakmile se dosáhne nastavené úrovně vlhkosti prádla. Na druhé straně časově řízené sušičky bubnů přestanou pracovat po určitém čase nastaveném uživatelem. Časově řízené sušárny běžně běží déle než je nutné, což vede k vyšší spotřebě energie.
knoflík na pračce

Sušičky s tepelným čerpadlem jsou energeticky nejúčinnější

Existují tři typy sušiček prádla: kondenzační sušičky, sušičky s tepelnými čerpadly a odsávací zařízení. Doporučujeme vám, abyste koupili sušičku tepelného čerpadla. To funguje ekologičtěji než odsávací nebo kondenzační sušička. Je to proto, že určité odpadní teplo lze znovu použít k sušení.

Třída účinnosti kondenzace A nebo B

Pokud už to má být kondenzační sušička, pak vyberte alespoň některou se třídou účinnosti kondenzace A nebo B. V kondenzační sušičce nemůže být celé množství vody, které je odstraněno z mokrého prádla, shromažďováno v kondenzační nádobě – ​​část uniká do prostoru. Třída účinnosti kondenzace je poměr vody odebrané v kondenzační nádrži k celkovému množství vody odstraněné během procesu sušení. V podstatě, čím horší je třída kondenzace, tím bude váš byt vlhčí.

Vyberte vhodnou velikost bubnové sušičky vůči pračce

Vyberte maximální kapacitu bubnu tak, aby odpovídala vaší pračce. Tak si můžete být jisti, že do vašeho sušičky zapadne celá zátěž pračky. Při příliš velké sušičce bez detekce zátěže hrozí nebezpečí, že stroj naplníte jen částečně a ten pak pracuje neefektivně.

Tipy pro ekonomické využití bubnových sušiček

Pokud jste se rozhodli pro nízkoenergetickou sušičku, byl proveden první krok. Ale je stejně důležité, aby byla sušička správně využívána, aby šetřila energii, vodu a náklady. Následující tipy jsou přínosem pro životní prostředí a peněženku.

Pravidelně vyčistěte filtr

Pravidelné čištění filtru vláken zabraňuje prodloužení doby schnutí a šetří energii. Totéž platí pro tepelné čerpadla. Pokud je vaše sušička vybavena samočisticí funkcí, budete bez práce.

Sušička je vždy plně naplněna

Zapněte pouze plnou sušičku. Vliv zatížení na spotřebu energie není na sušičce tak vysoký jako na pračce, ale i zde lze ušetřit peníze a energii.

Před sušením perte aspoň na 1200 otáček

Vysušíte-li prádlo v pračce, sušička pak bude pracovat kratší dobu. Proto nastavte pračku na nejméně 1200 otáček za minutu. Během následného sušení může být ušetřeno až 30 procent elektrické energie ve srovnání s 800 otáčkami.

Suché prádlo s ekonomickým programem

Díky programu ECO ušetříte až 20% elektrické energie ve srovnání s běžným programem sušení.

multi-portal.czBydleníTřída energetické účinnosti A +++ Při nákupu věnujte pozornost třídě energetické účinnosti i roční spotřebě energie. Trh nabízí mnoho zařízení, nejúčinnější jsou sušičky s energetickou značkou A +++. Můžete tak ušetřit spoustu energie. Sušička s účinností třídy A +++ je asi o 60 procent ekonomičtější než zařízení se současnou nejhorší...