Ale co je moře, než-li kapky? A přesně tak to není jenom u moře či u života, stejně tak je to i u ekonomie. https://www.na-dlani.cz/ekonomie-domacnosti jsou základní stavební jednotkou, jsou to právě ony, které poptávají a nabízejí ten největší ze základů – čas a práci a chtějí služby a výrobky. Pro domácnosti se vyrábí, z domácností se nabírá pracovní síla. Je to nekonečný cyklus, který ale padá a stojí na dobře fungující domácnosti. Pokud spousta domácností nefunguje, může se stát třebas stavět na hlavu, ale dokud máme tržní ekonomiku, musíme se neustále jako domácnosti otáčet, aby se otáčela také ekonomika kolem nás. Jen si to představte, pokud bychom nepracovali, nebyly by výrobky, my neměli peníze a bylo by to všechno někde na temném místě.
řada žárovek.jpg


I malá síla může udělat velký náraz


Často si říkáme, jak vlastně můžeme ovlivnit svět kolem sebe. Ale jsou to právě ony maličkosti, které vytvářejí svět okolo nás. Vezměme si potraviny a neustálé handrkování o tom, jestli jsou dostatečně kvalitní či levné. Přeci pokud by nebyly  dostatečně kvalitní, nikdo by je nekupoval. Vy byste si koupili shnilá jablka za čtyřicet korun? Nebo byste si vzali nekvalitní maso za dvojnásob ceny? Odpovídáte ne? Tak tím pádem proč tu máme tolik těch nekvalitních potravin? Stěžujeme si na málo kvalitní vajíčka, nic není jako za komančů apod. A proč tomu tak je? Protože se český spotřebitel orientuje jenom na CENU a AKCI. Nic jiného mu v palici nezní, jenom tato dvě slova. Byť je to sebehorší výrobek, ten člověk ho koupí a je mu to úplně jedno, že tímto chováním určuje nabídku i poptávku. On je tím hnacím motorem.
skleněné kuličky.jpg


Ruce a hlava často nespolupracují


Pokud přeci zdraží máslo, tak kašlu na máslo a dám si margarín. Pokud mi zdraží kuřecí, tak si dám holt vepřové, které je za polovic. Pokud jsou jablka drahá jako čert, tak si támhle koupím meloun. Tak jednoduše mohou lidé ovládat trh a vyrovnávat jeho nerovnosti. To by se ale muselo umět přemýšlet.


Jednotlivec má vliv jako kapka v moři
Ohodnoťte příspěvek
https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a323603_w1690_t1535358783.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a323603_w1690_t1535358783.jpgmulti-portal.czŽivotní stylAle co je moře, než-li kapky? A přesně tak to není jenom u moře či u života, stejně tak je to i u ekonomie. https://www.na-dlani.cz/ekonomie-domacnosti jsou základní stavební jednotkou, jsou to právě ony, které poptávají a nabízejí ten největší ze základů – čas a práci a chtějí služby a...Magazín o všem