Lidská povaha je velmi zvláštní nádoba a vyznat se v ní způsobuje nejednu vrásku i zkušeným psychologům. Jedním z terapeutických jevů, jímž se zabývají, je systém priorit. Někteří lidé jej mají velice podivným způsobem rozložený a zjednodušeně lze říci, že je mnohdy takové jednání „vzhůru nohama“. Hlavní prioritou by mělo být lidské zdraví, ve skutečnosti však tomu není vždy.

chlazení

Nepodceňujte tepelný komfort

Všichni dobře víme, že máme zdraví jen jedno, že nelze za žádné peníze odkoupit, a že regenerace organismu musí mít patřičné podmínky. Přesto mnozí z nás doslova vyhazují peníze za cigarety, pochutiny, alkohol, zbytečné spotřební zboží v domácnosti, nepotřebné dary a řadu dalších věcí, bez nichž je možné se obejít. Trávíme spoustu času pasivně u televize, zatímco bychom jej mohli využít efektivněji.

Kromě zdravé výživy, dostatku pohybu, spánku a regenerace bychom měli více myslet i na svůj tepelný komfort. Tělesné buňky se lépe regenerují a dostane se jim více energie i živin tehdy, jestliže se budeme pohybovat v přijatelném teplotním rozmezí. To znamená v chladnějších obdobích roku si přitopit a v teplejších místnost ochladit. Optimální hranice lékaři stanovují mezi 21 a 24 stupni Celsia, při těchto teplotách se rychleji a lépe regenerujeme, namísto aby tělo čerpalo ze svých rezerv na termoregulaci.

Klimatizace a tepelné čerpadlo

V současné době existují sofistikovaná řešení teplotního komfortu po celý rok. Toho lze docílit kombinací tepelného čerpadla systému vzduch – vzduch a splitové jednotky. Znamená to také značnou úsporu energie za vytápění a po určité době návratnost investic. Především odpadá závislost na pevných palivech i na plynovém vytápění.

ventilátor

Investice do klimatizační jednotky https://elmontech.cz/klimatizace/ a tepelného čerpadla je důvodem, proč změnit priority, zaměřit se na tepelný komfort, udělat něco pro své zdraví a řešit neefektivní způsob vytápění. Systém funguje po celý rok, v zimě vytápí a v létě může ochlazovat, vždy podle potřeby a nastavení.

multi-portal.czNákupyLidská povaha je velmi zvláštní nádoba a vyznat se v ní způsobuje nejednu vrásku i zkušeným psychologům. Jedním z terapeutických jevů, jímž se zabývají, je systém priorit. Někteří lidé jej mají velice podivným způsobem rozložený a zjednodušeně lze říci, že je mnohdy...