Jakmile někdo řekne Pálava, tak první co člověka napadne je pěkná sklenička naplněná bílým nebo červeným vínem, které má jikru a svojí chutí dokáže překvapit nejednoho milovníka vína. Jenomže to zdaleka není všechno, co nám může tato oblast nabídnout. Jižní Morava je celá protkaná velmi významnými místy, vinicemi, památkami a tajemnými historkami. Takovou vinařskou podoblastí je Mikulov, který je velmi oblíbeným místem jak pro turistiku, tak zábavu. A protože všechno se dá dobře skloubit dohromady, tak proč si zde neudělat pěknou dovolenou.

město

Ubytovat se v sezóně může být problém

Pokud si za cíl zvolíme Mikulov, poté bychom si měli najít i vhodné a především pohodlné místo pro svoje zázemí. Nejlepší je si samozřejmě zařídit rezervaci předem, jelikož se může stát, že na poslední chvíli nebude volné žádné místo. A to ani na penzionech ani místních hotelech. Prostory a sály v Mikulově jsou zkrátka zamluvené klidně i měsíce dopředu. Ono není divu, je tady skutečně krásně. Po většinu času je tady teplo a slunečno, což je také důvod, že se tady tak dobře daří hroznům. S rezervací není radno otálet ani na podzim, kdy jsou zde vinařské slavnosti a plné město místních obyvatelů, návštěvníků a rekreantů, kteří posunuli termín své dovolené.

zámek mikulov

Procházka městem

Velmi příjemná procházka náměstím, nás snad přenese do dob renesance. Ono to tak trochu je ovlivněno výstavbou domů. Některé si totiž až do dnešního dne zachovaly svůj vzhled a působí velmi příjemně. Na mnoha místech si můžeme posedět v místních vinárničkách a ochutnat různá vína. Kdo si chce chvíli posedět u historické kašny, tak může. Dříve sloužila pro obyvatele jako zdroj pitné vody. Dnes jako odpočinková zóna. Přesto upoutá svým provedením a zdobeným pilířem. Samotné náměstí poskytne ještě mnoho různých reliéfů a vstup k samotnému zámku. To je samozřejmě jen střepinka toho, co Mikulov nabízí svým návštěvníkům. O tom se nedá ani vyprávět, to se zkrátka musí prožít. Jen samotný výhled na Mikulov a okolí je zážitkem, který potěší na duši i na srdci.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a344745_w1690_t1558597179.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a344745_w1690_t1558597179.jpgmulti-portal.czSlužbyJakmile někdo řekne Pálava, tak první co člověka napadne je pěkná sklenička naplněná bílým nebo červeným vínem, které má jikru a svojí chutí dokáže překvapit nejednoho milovníka vína. Jenomže to zdaleka není všechno, co nám může tato oblast nabídnout. Jižní Morava...