Internetové nakupování je fenomén posledních pár let. Někdo nakupuje přes internet kvůli nižší ceně, někdo oceňuje neuvěřitelný výběr a kvalitní popisky zboží, někdo to, že výrobek dostane až před práh. Obvykle se setkáme se vším. Bohužel v dnešní záplavě obchodů je čím dál tím těžší najít kvalitní a spolehlivý obchod, který bude i levný.

Velké obchody nabízejí služby navíc, nechají si je ale zaplatit
Kdo by neznal pojmy jako alza.cz, czc.cz, mall.cz, případně další velké obchody. Nákupem zde nic nezkazíte, jsou levnější než kamenné obchody, pravdou ale je, že konkrétní zboží naleznete jinde levněji. Za spolehlivost se zkrátka platí. Spolehnout se můžete na kvalitní technickou podporu, případně i komunitu, která vám pomůže s výběrem. Výhodou jsou také obrovské skladové zásoby rozličného zboží a vysoce kvalitní webové aplikace včetně vyhledávání. Systémy pro třídění a listování zboží jsou velice propracované a přehledné.

Chcete nízkou cenu? Používejte srovnávač
Předpokládám, že každý uživatel internetu zná největší český srovnávač cen. Díky němu lze hledat výrobky v různých internetových obchodech, výsledky vám dokonce srovná podle ceny. Velkou výhodou je hodnocení jednotlivých internetových obchodů, obecně se neřiďte počtem hodnocení, nové obchody mohou být klidně lepší než zavedené. Obvykle však nenakupujte v obchodech, které nemají načatou 5. hvězdičku.

Používání srovnávače je nutnost i z jiného důvodu. Stále je to vcelku výjimka, ale obzvláště u specializovaného zboží, jako jsou kontaktní čočky nebo knihy, se lze setkat s tím, že velké obchody používají skripty, které řídí cenu tak, aby byla ve srovnávači nejnižší. Vcelku běžně se lze setkat se situací, kdy se ceny liší o stokoruny. Funguje to tak, že při přístupu ke zboží přímo přes obchod se vám zobrazí vyšší cena baťovského typu (známé 99,90 Kč), avšak při přístupu ze srovnávače se vám ukáže cena nižší.

Majitelé se to snaží maskovat, pozorovat to lze v případě, kdy si nejdříve vyhledáte zboží přímo na stránce, a pak přes srovnávač, ale v jiné záložce. Zajímavé je, že pokud zaktualizujete záložku s vyšší cenou, tak se i zde změní na nižší.

multi-portal.czInternetInternetové nakupování je fenomén posledních pár let. Někdo nakupuje přes internet kvůli nižší ceně, někdo oceňuje neuvěřitelný výběr a kvalitní popisky zboží, někdo to, že výrobek dostane až před práh. Obvykle se setkáme se vším. Bohužel v dnešní záplavě obchodů je čím dál tím těžší najít kvalitní a spolehlivý obchod,...