Sušené ovoce všeho druhu je velice oblíbenou pochoutkou. Rádi si ho vychutnáváme kdykoliv během dne, formou svačinky nebo jím nahrazujeme nezdravé brambůrky a jiné pochutiny. Sušit se dá prakticky jakékoliv ovoce. Jelikož je to čím dále populárnější pochoutkou, výrobci se předhánějí v experimentech, co vše může výborně zachutnat zákazníkům.

sušené plátky ananasu

Věděli jste, že dost záleží na tom, jak toto ovoce bylo zpracováno? Existují celkem dvě metody. První klasickou je sušení teplem, takto připravovali i naše babičky, jen tak usušit nebo použít troubu či přímo této činnosti určenou sušičku ovoce. Druhou a tou modernější metodou je sušení mrazem. Tak jakou vybrat?

Klasické sušení teplem
+ Jednoduché, možnost připravit i svépomocí
-změna chuti
-ztráta živin
-změna vzhledu

Sušení mrazem
+dlouhá trvanlivost
+zachování původního vzhledu
+zachované výživové hodnoty
-náročnější proces
-nelze připravit doma

čerstvé ovoce na misce

Toto je několik srovnání, vychází z toho to, že lyofilizace není jen moderní metodou, ale také velmi prospěšnou. Neváhejte a ochutnejte toto skvělé sušené ovoce mrazem https://www.nakliceno.cz/susene-ovoce-a-zelenina-lyofilizovane–susene-mrazem-/ a posoudíte sami. Je nutno podotknout, že výběr je ohromný, mezi oblíbené druhy patří třeba i jahody, maliny nebo různé druhy exotického ovoce. Jak se vlastně toto ovoce vyrábí?

Při výrobě je potřeba dosáhnout dvou základních věcí. Jak už z názvu vyplývá, ovoce bude potřebovat velmi nízkou teplotu, přesněji – 80℃, takže malé zklamání pro vás, doma si ho opravdu nejste schopni připravit sami. To ale není to vše, ne méně důležitý je nízký tlak a tak vznikne ideální prostředí pro lyofilizaci. Jedině takto se většina vody obsažená v ovoci vypaří, ale při tom v něm zůstane co největší část vitamínů a dalších živin.

Stále váháte či zkusit nebo ne? Tak tady je ještě jedna zpráva pro vás. Při tomto procesu, se ztratí 90% váhy původního ovoce. Tak, kdyby se vám cena zdála moc vysoká, což se stát může, uvědomte si kolik skutečného produktu a také vitamínů a živin tímto nákupem můžete získat!

multi-portal.czZdravíSušené ovoce všeho druhu je velice oblíbenou pochoutkou. Rádi si ho vychutnáváme kdykoliv během dne, formou svačinky nebo jím nahrazujeme nezdravé brambůrky a jiné pochutiny. Sušit se dá prakticky jakékoliv ovoce. Jelikož je to čím dále populárnější pochoutkou, výrobci se předhánějí v...