Zásadou přirozené krásy je, že pochází zevnitř. Ať už se jedná o zařazení vhodného jídelníčku nebo o psychickou pohodu. Stres je primárním původcem vrásek v oblasti čela, a navíc znatelně snižuje naší energii. Mnohdy, když se někoho zeptáme, co ho na dané osobě uchvátí, jsou to oči (brána do duše), či energie, kterou vyzařuje. Prvním krokem je tedy smířit se se sebou samými, to znamená i s našimi trápeními a starostmi a zahrnout je proudem lásky. Kromě toho je také důležité krásu čerpat z okolí, například procházkou kolem řeky nebo v galerii umění. Jak se ale můžeme starat o svou vnější krásu pomocí surových složek přírody?

spánek v posteli


·         Jílové masky

Dají se pořídit buď v krémové nebo práškové verzi. Různé jíly obsahují různé minerály, odkud také dostávají svou specifickou barvu a různý elektrický náboj. Dobře absorbují mastnotu z pleti a váží na sebe mnoho různých sloučenin, které mohou napomáhat rozmnožování bakterií. Práškové jíly lze také využít například při výrobě zubní pasty.


·         Hydroláty – květinové destiláty

Když jsme pleť odmastily a vysušily, musíme ji znovu hydratovat. K tomu nám pomohou květinové vody, skvělé pro osvěžení a tonizaci pleti. Dehydratace totiž způsobuje předčasné stárnutí, tvorbu vrásek i její oslabený, šupinatý vzhled. V průběhu dne si můžeme několikrát nastříkat obličej, zejména pak před aplikováním pleťového oleje.


·         Pleťové oleje

Pleťové oleje poskytují hloubkovou rehydrataci pleti, pro maximální péči je aplikujeme na pokožku navlhčenou hydroláty. Můžeme jej používat na celé tělo, na vlasy i nehty. Existují i oleje, které jsou vhodné pro mastné typy pleti. Můžeme je používat i namísto séra.


snídaně v misce 


·         Éterické oleje

Bonusovým tipem jsou éterické oleje, které lze používat namísto deodorantů nebo levných voňavek. Pokožku mohou dráždit, pokud je aplikujeme přímo, tudíž je více než vhodné použít nosné médium. Tím mohou být přírodní difuzéry vyrobeny z neglazurované keramiky nebo avokádových pecek.

multi-portal.czKrásaZásadou přirozené krásy je, že pochází zevnitř. Ať už se jedná o zařazení vhodného jídelníčku nebo o psychickou pohodu. Stres je primárním původcem vrásek v oblasti čela, a navíc znatelně snižuje naší energii. Mnohdy, když se někoho zeptáme, co ho na dané osobě uchvátí, jsou to oči (brána do duše),...