Všechny zásahy technika nemusí nutně vést k úvaze zakoupit nový stroj

Některé závady stolního počítače a notebooku nemusí nutně vést k návštěvě obchodu s výpočetní technikou https://fsnet.cz/sluzby/prodej-a-servis-it-techniky-beroun/a pořízení nového modelu.S počítači je to podobné jako s ostatní spotřební elektronikou, řadu problémů lze odstranit velmi rychle a levně.

technologie

Zpomalení operačního systému – jestliže používáte stále stejné programy a operační systém zůstává stejný a je pouze aktualizován, počítač se nemůže unavit „stářím“ a časem se zpomalit sám od sebe. Zpomalení způsobuje řada běžících aplikací, častokrát ukrytých na pozadí a spouštěných po startu, plní se registry, logové soubory, odkládací prostor a další systémové a programové zdroje. Odborníci tento problém řeší buď speciálním softwarem, který počítač pročistí, anebo doporučí a provedou reinstalaci operačního systému a reinstalaci používaných programů. Rozhodně nemusí být zpomalení počítače důvodem k zakoupení nového stroje. Někteří prodejci výpočetní techniky ovšem rádi balamutí své zákazníky jako součást obchodní taktiky, aby si zakoupili nové výrobky právě u nich.

základní deska

Ten zákeřný prach – jistě máte doma vysavač. Pokud pracuje na principu výměnných sáčků, vybavte si situaci, kdy sáček měníte za nový. Jestliže se do toho naplněného pytle prachu podíváte a opatrně jej stisknete, zjistíte, jak silný nános se nahromadil během krátkého časového období. Podobně je tomu i uvnitř stolního počítače, tam se prach hromadí zejména poblíž točivých částí – ventilátorů, ty slouží jako chladicí mechanismus zdroje, procesoru, grafické karty, případně pevných disků. Někdy jsou prachové nánosy tak masivní, že fungují jako tepelný most – izolant, tím se komponenty nedostatečně chladí a zařízení tím pádem zvýší otáčky ventilátoru a také spotřebu elektřiny. Prach se někdy dostane až do ložisek, ta se zadírají, pískají a vržou a někteří lidé se domnívají, že je čas počítače se zbavit a koupit nový. Přitom stačí jen důkladná očista, případně výměna vadných ventilátorů, což vás vyjde rozhodně levněji.

multi-portal.czSlužbyVšechny zásahy technika nemusí nutně vést k úvaze zakoupit nový stroj Některé závady stolního počítače a notebooku nemusí nutně vést k návštěvě obchodu s výpočetní technikou https://fsnet.cz/sluzby/prodej-a-servis-it-techniky-beroun/a pořízení nového modelu.S počítači je to podobné jako s ostatní spotřební elektronikou, řadu...