Něco takového vám přijde jako naprostý základ, ne každý ale umí rovně postavit své tělo. Každý sval má své postavení, a pokud stojíte, chodíte a sedíte křivě, namáháte více jednu stranu zad, v důsledku čehož trpíte bolestmi zad. Dbejte na to, abyste záda zatěžovali rovnoměrně. Můžete trénovat doma před zrcadlem, pokud ale trpíte bolestmi, je vhodné navštívit fyzioterapeuta, který vám ukáže cviky přesně pro vás. Správně prováděnými cviky zpevníte svaly, a bolesti zmizí. Občas je dobré podpořit cviky ještě jinak, abyste si odpočinuli. Skvělé jsou masáže. Mezi nejrozšířenější druhy masáží patří tyto:

Masáž lávovými kameny– k jejímu provedení se používají nahřáté kameny, které po celém těle rozproudí teplo. Tato masáž je vyhledávaná hlavně ženami, i když by její účinky ocenili i muži. Teplo uvolňuje svaly, navodí dobrou náladu, a dodává pocit klidu. Je opravdu skvělá na uvolnění a léčbu ztuhlých svalů.

Thajská masáž– při této masáži používá masér celé své tělo, pracuje celou svou vahou. Dochází tak k tlaku na problémové partie, a z masáže budete odcházet s pocitem, jako byste se znovu narodili.

Regenerační– jde o klasický druh masáže, kdy masér používá ruce. Dochází k uvolnění napětí svalstva a kloubů.

Většina zdravotních pojišťoven bohužel masáže neproplácí, a budete si je muset uhradit sami. Zde ale platí, že investice se vám vrátí v podobě bezbolestného pohybu. Nejlepší je věnovat se cvičení problémových partií, a to nejlépe pod dozorem odborníka. Pokud vás bolesti trápí opravdu hodně, zajděte si k ortopedovi, který vás následně pošle za fyzioterapeutem, a cvičení tak platit nebudete. Masáže si budete muset uhradit, ale jestliže trpíte bolestmi zad pravidelně, měli byste si masáž dopřát alespoň jednou měsíčně.

Ztuhlé šíjové svaly?

Nemůžete pořádně pohnout hlavou, a každý pohyb ramen vás bolí? Pak máte ztuhlé šíjové svaly, což není jen výsadou lidí pracujících u počítače, ale i lidí pracujících manuálně. Jde o snadno dostupné místo, které si můžete masírovat sami. Kupte si masážní gel, a bolestivá místa jemně mačkejte. Za pár dní se bolesti zmírní.

multi-portal.czZdravíNěco takového vám přijde jako naprostý základ, ne každý ale umí rovně postavit své tělo. Každý sval má své postavení, a pokud stojíte, chodíte a sedíte křivě, namáháte více jednu stranu zad, v důsledku čehož trpíte bolestmi zad. Dbejte na to, abyste záda zatěžovali rovnoměrně. Můžete trénovat doma před zrcadlem,...