Snažíme se šetřit na elektřině, plynu a vodě. Je to dáno tím, že platy se příliš nezvyšují, ale zvyšuje se DPH u potravin, ceny za elektřinu, plyn a vodu. Dalším aspektem, na kterém šetříme je palivo do našeho vozu. Většina lidí ví, že například naftové auto má menší spotřebu. Bohužel však není vhodné pro ty, kteří jezdí do práce a do obchodu, který je vzdálený pouze pět kilometrů. Krátkými vzdálenostmi se totiž ničí součástky na vozidle, které má za pohonnou hmotu diesel. Nejvíce trpí vstřiky, a to není levná záležitost. Také se ničí a ucpává filtr pevných částic, který se pak musí vyčistit nebo koupit nový. To stojí i třeba více jak deset tisíc jen za čištění.
sportovní vozidlo
Pokud se zajedeme podívat na čerpací stanici nebo se podíváme na internet, jak se pohybují ceny paliva, tak zjistíme, že nafta i benzin stojí téměř stejně. Cena se liší jen o pár haléřů. Dříve byla nafta levnější, a to byl i jeden z důvodů, proč mnoho lidí preferovalo dieselové motory. Nyní se vyplatí pouze těm lidem, kteří najedou za rok alespoň deset tisíc kilometrů a více. Myšleno na delší cesty a ne cesty, které zaberou deset minut. Dále není dobré takové auto týrat tím, že ho nastartujeme, a aniž by se stihlo zahřát, tak ho zase chcípnout. To jej také ničí.
Mnoho lidí si svou spotřebu paliva hlídá tak, že si uschovává účtenky z tankování a vždy po natankování vynulují počet najetých kilometrů neboli „trip“. Podle toho si pak vypočítají vše potřebné.
čerpací stanice
Pokud se však nechcete zabývat tímto (pro někoho) složitým počítáním, můžete využít měření spotřeby paliva pomocí rmc systémů. Tento systém má mnoho dalších funkcí, které jsou velice užitečné, pokud rádi sledujete stav vozidla, kde se nachází a jiné parametry, které se jen tak bez tohoto zařízení nedozvíte.
Využití tohoto systému můžete využít na osobních vozech, kamionech, stavební stroje a jiné.

multi-portal.czSlužbySnažíme se šetřit na elektřině, plynu a vodě. Je to dáno tím, že platy se příliš nezvyšují, ale zvyšuje se DPH u potravin, ceny za elektřinu, plyn a vodu. Dalším aspektem, na kterém šetříme je palivo do našeho vozu. Většina lidí ví,...