Stretch folie neboli také průtažná, ovinovací, fixační praktická folie. Z anglického slova stretch, což v překladu znamená roztahovat. Tento typ unikátní folie slouží k balení věcí, produktů a zboží zejména na paletách.

folie

Je však velmi efektivní i v rámci balení nábytku, rozměrných předmětů, kdy ochrání proti mechanickému poškození. Zároveň účinně folie zabrání rozsypání zboží při transportu a ochrání zabalené věci před nepříznivými vlivy počasí.

Možná pro většinu se jedná o samozřejmou věc a používá tento typ obalového materiálu běžně. Kdo však ví, že se jedná o jeden z nejmladších obalových materiálů vůbec. Při výrobě této folie se používá ethylen vinyl acetát, speciální lineární polyetylen o nízké hustotě.

Základní dělení dle druhu

Ruční folie mající šíři role pro ruční balení v rozmezí 450 či 500 milimetrů s vinutím do 300 metrů. Typické folie s tloušťkou 15 až 23 mikronů. Dalším druhem je strojní folie, která se používá pro automatické balení prostřednictvím paletizátoru.

Dle konkrétního typu paletizátoru je třeba zvolit správnou folii z pohledu její průtažnosti. Třetím typem je jumbo role, která se využívá pro převíjení na menší role pro ruční použití. Váha je zpravidla 25 či 50 kilogramů.

Podstatou jsou adaptabilní vlastnosti

Díky vynikající přizpůsobivosti, vysoké odolnosti vůči protržení i teplotním výkyvům je stretch folie dokonalým obalovým materiálem. Zcela bezpečně a perfektně zafixuje palety všech možných rozměrů. Na trhu jsou i barevné varianty, které jsou využitelné pro potřebné rozlišení v rámci balení a přepravy při procesu třídění. Pro lepší manipulaci s folií je vhodné použít ruční odvíječ či poloautomatizovaný ovinovací stroj.

balící folie

Závěrem

Často se lze setkat i s tzv. foukanou folií. Jak už z názvu vyplývá, tato varianta je vyráběna z extrudéru, kdy se při výrobním procesu zkapalnění granulátu a s pomocí vzduchu vytvoří bublina. Výslednou tloušťku poté určuje množství vzduchu, rychlost jeho odsávání a daný druh použitého materiálu. Výhodou těchto folií jsou mechanické vlastnosti v podobě vysoké pevnosti, napínatelnosti, přilnavosti apod.

multi-portal.czNákupyStretch folie neboli také průtažná, ovinovací, fixační praktická folie. Z anglického slova stretch, což v překladu znamená roztahovat. Tento typ unikátní folie slouží k balení věcí, produktů a zboží zejména na paletách. Je však velmi efektivní i v rámci balení nábytku, rozměrných předmětů, kdy ochrání proti...