V poslední době se spousta debat točí právě okolo zdraví. Ze všech stran slyšíme, jak se máme chovat, abychom byli zdraví. Většina témat se ale věnuje zdraví fyzickému, tomu duševnímu se moc lidí nevěnuje. Proto si řekneme pár tipů, jak být psychicky v pohodě. Psychické zdraví je neméně důležité než fyzické, a proto bychom o něj měli pečovat stejnou měrou. Snadno se to řekne, ale hůř dělá. Základem zdravé psychiky je dodržovat následující pravidla.

·         Neřešte nic, co nemůžete změnit. Nic dobrého to nepřinese, jen zbytečně špatnou náladu. Přemýšlení ve stylu „co by kdyby“ ještě nikdy nikomu nepomohlo.
·         Věnujte se tomu, co vás baví. Když si najdete něco, co vás bude bavit, ať už je to pletení nebo jízda na bruslích, budete se tomu věnovat, vaše nálada bude o něco lepší.
·         Jste sami sebou. Máte potřebu se poměřovat s ostatními? Je to běžná věc, ale dělat byste to neměli. Snižuje to sebevědomí, protože máme tendence vnímat ostatní jako úspěšnější, krásnější, lepší.
·         Usmívejte se. Přijde vám to jako hloupost? Když se budete usmívat na ostatní, bude se na vás více lidí usmívat na oplátku. Výsledkem bude vaše dobrá nálada.
·         Dejte si něco dobrého. Dobrou náladu vám 100% přivodí, když si dáte kousek čokolády, nebo si třeba uvaříte dobrou kávu.
·         Hýbejte se. Není novinkou, že pohyb vyplavuje do těla endorfiny. Díky nim se budete cítit příjemně.
·         Nezaobírejte se problémy více, než je nutné. Každý má nějaký problém. Namísto toho, abyste se jimi užírali, intenzivně pracujte na jejich řešení.
·         Radujte se z maličkostí. Zní to jako klišé, ale musíte se naučit radovat se ze všeho, z čeho je to jen trochu možné. Naučilo se vaše dítě na nočník? Oslavte to. Povýšili vás v práci? Radujte se!

Svět nám přináší mnoho špatného, ale i dobrého. V dnešní hektické době je problém odprostit se od špatných věcí, což velkou část populace přivedlo až do čekárny psychologa či psychiatra. Zkuste dodržovat body pro zdravou mysl, není to nic nezvládnutelného, a sledujte, jak je vám lépe a lépe.

multi-portal.czZdravíV poslední době se spousta debat točí právě okolo zdraví. Ze všech stran slyšíme, jak se máme chovat, abychom byli zdraví. Většina témat se ale věnuje zdraví fyzickému, tomu duševnímu se moc lidí nevěnuje. Proto si řekneme pár tipů, jak být psychicky v pohodě. Psychické zdraví je neméně důležité než fyzické,...