Zdraví je to nejcennější, co máme. Jen tehdy, jsme-li zdraví, můžeme vykonávat všechno, co potřebujeme a chceme. Právě proto zdravotní služby jsou pro nás jedny z nejcennějších a záleží nám na tom, aby dobře fungovaly.

Co spadá do oblasti zdravotní péče?
·         ambulantní a lůžková péče
·         pohotovostní služby
·         záchranná služba
·         pracovně-lékařská služba
·         rehabilitační péče
·         domácí zdravotní péče
·         preventivní péče

Každá z těchto oblastí je pro nás vždy v určitém úseku života nejpotřebnější a každá je stejně důležitá.

Dokud nám zdraví dobře slouží, využíváme pouze ambulantní a preventivní péči. Pokud musíme na operaci, postihne nás vážnější nemoc nebo i radostná událost, když čekáme děťátko, potřebujeme volné lůžko v nemocnici. Když nás postihne pracovní úraz nebo nemoc, pro kterou nemůžeme vykonávat svoji práci, když potřebujeme pečovatelskou službu pro starého seniora, když se člověk ocitne v ohrožení života – pak péči zdravotníků musíme skutečně ocenit.
 
 
CHRONICKÁ NEMOC JAKO NEJVĚTŠÍ PROBLÉM
 
Pokud se vyléčíme a opět můžeme v životě dobře fungovat, jsme spokojeni a s důvěrou příště opět zdravotní služby vyhledáme.

Ale co když si lékař neví s naším zdravotním problémem rady? Nemoc přechází v chronickou a můžeme skončit v invalidním důchodu. Potom zdravotnictví příliš nechválíme, získáme k němu nedůvěru a náš život se obrací naruby.

 
VZTAH MEZI LÉKAŘEM A PACIENTEM
 
Stále více lidí trpí různými alergiemi, bolestmi zad a řadou dalších nepříjemných nemocí. Nelze však obracet vinu všeobecně na celé naše zdravotnictví a zatracovat jeho služby. Často dochází k tomu, že takto postižený člověk běhá od lékaře k lékaři. Nepomohl jeden, pomůže jiný? A to není dobré, protože lékař je také jen člověk a každý má trochu jiný přístup a preferuje jiné postupy léčby. Zkuste si najít jednoho lékaře, ke kterému budete mít důvěru!

multi-portal.czSlužbyZdraví je to nejcennější, co máme. Jen tehdy, jsme-li zdraví, můžeme vykonávat všechno, co potřebujeme a chceme. Právě proto zdravotní služby jsou pro nás jedny z nejcennějších a záleží nám na tom, aby dobře fungovaly. Co spadá do oblasti zdravotní péče? ·         ambulantní a lůžková péče ·         pohotovostní služby ·         záchranná služba ·         pracovně-lékařská...