Začali jste běhat a rádi byste si měřili svoje naběhané kilometry? Nebo už běháte delší dobu a chcete vidět zlepšení či sdílet vaše mapy s dalšími běžeckými kamarády?

Ať tak či onak, přinášíme vám přehled některých online běžeckých aplikací, které si můžete stáhnout do vašich chytrých telefonů, nazout botky a vyrazit na dnešní okruh, který už si změříte.

A proč vlastně si zaznamenávat uběhané kilometry?
•        máte přehled o svém pokroku,
•        mnoho lidí motivuje, jak jim nabíhá kilometráž a spíše se k běhu přemluví, zejména pak v zimních měsících,
•        můžete sdílet své úspěchy se zbylým světem,
•        některé aplikace nabízejí výukový režim, který vám připraví trénink a bude vás hecovat.
Dejte si ale pozor na ochranu vašich dat. Nastavte si režim sdílení zavčas, abyste nebyli nemile překvapeni, že o vás každý, zejména pak lupič či deviant ví, kdy a kde běháte. Mnoho běžců si neuvědomuje, že informace o jeho běhu se dostávají na Internet a zde mohou být volně k nahlédnutí. Raději neriskujte a sdílejte jenom s přáteli.


Sport tracker

Základní verze je zdarma. Lze si zakoupit plně rozšířenou verzi. Ale k samotnému běhání bohatě vystačí trial verze. Dozvíte se údaje o profilu trasy, průměrné i aktuální rychlosti v průběhu běhu. Celkové kilometráži. Znázorněnou máte taky trasu. Přes aplikaci můžete vyhledávat kamarády a sdílet s nimi své úspěchy. Aplikace nenabízí jen běh, ale lze měřit také chůzi, plavání, jízdu na bruslích a jiné. Pokud vlastníte hrudní pás, lze jej s aplikací propojit.


Runtastic

Podobná free aplikace ke sport trackeru, která nabízí i samotného trenéra. Navíc můžete nastavit už při samotném běhu sdílení se svými kamarády. Ti tak zjistí, že jste zrovna na trase a mohou vás sledovat a zasílat vám povzbuzující komentáře. Opět si zde lze zvolit z celé řady sportovních činností, které chcete nahrát.
Aplikací je celá řada, z dalších můžeme doporučit Endomondo, Runkeeper. Je jen na vás, kterou zvolíte a zda dáte šanci free nebo placené verzi.

multi-portal.czSportZačali jste běhat a rádi byste si měřili svoje naběhané kilometry? Nebo už běháte delší dobu a chcete vidět zlepšení či sdílet vaše mapy s dalšími běžeckými kamarády? Ať tak či onak, přinášíme vám přehled některých online běžeckých aplikací, které si můžete stáhnout do vašich chytrých telefonů, nazout botky a vyrazit...