Život ve městě se jeví mnoha lidem jako velmi komfortní. Dostupnost služeb, zaměstnání v dojezdu MHD, kulturní vyžití a celá řada dalších výhod. Přesto se mnoho mladých rodin rozhodlo pro život na vesnici a to i za cenu, že změna životního stylu může být i trochu nekomfortní. Cesta do zaměstnání, odvoz dětí do školy a kroužků, to vše nemusí být až tak docela snadné. Přesto to mnoha mladým rodinám stojí za to.
 

Vzít to pěkně z gruntu

Jsou lidé, kteří změnu životního stylu dokáží vzít pěkně z gruntu. Život ve velkoměstě dokáží rázem vyměnit za život v zapomenuté krajině a aby toho nebylo málo, založí si tam vlastní farmu. Těchto lidí rozhodně není málo a dalo by se říci, že jich přibývá. Tento životní styl představuje určitou formu protestu proti příliš konzumní společnosti. Návrat k přírodě pak mnoho lidí vnímá jako zásadní a nejlepší životní rozhodnutí.
 

Biofarma

Pan Kamil žil ve hlavním městě a živil se jako profesor na vysoké škole. Dlouhá desetiletí jezdil s rodinou na chalupu do hor. Ovšem s odchodem do důchodu se rozhodl pro radikální změnu. I s manželkou se nastěhoval na chalupu, pořídil si kozy, krávy a začal se věnovat biochovu. Prodává vlastní mléčné produkty. Sám si vymýšlí receptury a využívá svých vysokoškolských vědomostí v oblasti biochemie. Manželka mu ochotně pomáhá. Vnoučata jsou šťastná, když k nim mohou na prázdniny. Pan Kamil není jediný. Těchto lidí je spousta a je to rozhodně velmi inspirující.
 

Pro a proti

Pokud jste v pokušení odejít z města, rozhodně byste měli velmi důsledně zvážit, zda to stojí skutečně za to.  Na jednu stranu si sepsat plusy a na straně druhé mínusy. Jedná se o rekapitulaci, která Vám může usnadnit rozhodování. Uvádíme příklad.
 
Pro odchod na vesnici

 1. Klidnější životní styl
 2. Lepší vzduch a zdravější životní prostředí
 3. Nižší náklady na bydlení (neplatí se nájem)
 4. Vlastní zahrada
 5. Bezpečnější prostředí (absence zločinnosti)
 6. Život ve vlastním rodinném domě

 
Pro život ve městě

 1. Blízkost školy pro děti
 2. Dostupnost volnočasových aktivit
 3. Blízkost zaměstnání
 4. Služby v samém dosahu bydliště
 5. Lepší kulturní vyžití
 6. Vyšší komfort

multi-portal.czŽivotní stylŽivot ve městě se jeví mnoha lidem jako velmi komfortní. Dostupnost služeb, zaměstnání v dojezdu MHD, kulturní vyžití a celá řada dalších výhod. Přesto se mnoho mladých rodin rozhodlo pro život na vesnici a to i za cenu, že změna životního stylu může být i trochu nekomfortní. Cesta do...