Spousta činností, do kterých se vám nechce, je před vámi a vy vymýšlíte jednu věc za druhou jen abyste je co nejvíce oddálili. „Však ono to ještě chvíli počká,“ říkáte si. „Tahle práce se přece také musela někdy udělat.“ Znáte to, samé výmluvy. Prokrastinovat se však dá i užitečně. Můžete zábavnou formou rozvíjet vaše motorové schopnosti, ale ještě lépe, jestliže potřebujete později pracovat hlavou, můžete si mozek rozehřát vědomostními hrami.

Jednu takovou nabízí i Google. Nazývá se Smarty Pins a spočívá na geografických znalostech. Po přihlášení vám systém začne pokládat otázky na čas a vy je zodpovídáte klikáním na určitá místa na mapě. Sami si přitom vyberete kategorii, z které vědomostní oblasti otázky chcete. Na výběr je mezi dalšími umění, věda nebo například sport. Trošku vám strýček Google poradí, protože vždy ukáže výseč mapy, kde se místo správné odpovědi nachází. Není to nic jednoduchého, ale tento typ zkoušení má výhodu. Nikdo vás za nic nekritizuje.

Hra pro jednoho ve volné chvíli i herní večer s přáteli
Na konci určitého počtu zodpovězených otázek, nebo až vyprší čas, vám sytém ukáže vaše skóre. Můžete soutěžit sám se sebou a pokusit se o zlepšení v novém kole, nebo soutěžit ve více lidech a uspořádat si herní odpoledne či večer. O zábavu máte postaráno.

Hru najdete velice jednoduše. Do Google vyhledávače si zadejte Smarty Pins. První odkaz, který se vám ukáže, je ten správný. Klikněte na začít hru a můžete se vzdělávat. Navíc vám tuto službu Google nabízí zadarmo. Jediné podmínky jsou mít přístup k internetu a zvládat základní angličtinu.

Pokud vás zajímá, jaké další funkce Google nabízí, najeďte na vyhledávač a v dolní části stránky najdete odkaz O společnosti Google. Ukáže se vám web, kde si hned pod hlavním obrázkem přepnete ze stránky ‚společnost‘ na ‚služby‘ a zobrazí se vám jejich výčet. Mezi nimi naleznete i Smarty Pins. Nezoufejte, pokud se vám nedaří proklikat cestu. Jednoduše si přes vyhledávač najděte ‚služby Google‘ a první odkaz vás už nasměruje.

multi-portal.czInternetSpousta činností, do kterých se vám nechce, je před vámi a vy vymýšlíte jednu věc za druhou jen abyste je co nejvíce oddálili. „Však ono to ještě chvíli počká,“ říkáte si. „Tahle práce se přece také musela někdy udělat.“ Znáte to, samé výmluvy. Prokrastinovat se však dá i užitečně....