Okenní rám

Z hlediska zásahu do materiálu a technologické náročnosti montáže se jedná o velmi jednoduchý způsob. Není nutné vrtání s příklepem do zdiva, pouze se samořeznými šrouby uchytí do okenního rámu. Montáž je rychlá a zvládne ji i průměrný domácí kutil. Samotné rolety se přichytí k oknu plastovými úchyty na okenním rámu. Jejich nevýhodou je, že v některých případech nelze okno otevřít v plné šíři, protože tomu brání roletový mechanismus a samotná její šíře navinutá v bubnu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje montovat je tam, kde se okno nachází blízko vedlejší kolmé stěny. Rolety by se také měly opatřit napínacími vlasci, které ji přidržují u okenní tabule. Průměr nosné trubky rolet bývá obvykle 17 mm.

látkové rolety

Montáže na strop nebo zdivo

Nejčastější umístění látkových roletv interiéru. Konzole se umístí nad okenní rám do zdiva a je nutné zde vrtat příklepovou vrtačkou. Podstatnou výhodou tohoto způsobu je pokrytí stínící technikou okna v celé šíři, tedy všechny okenní křídla najednou. Obecně se doporučuje využít velkou plochu, případně tímto způsobem zakrývat neobvyklé okenní tvary (zakřivení, trojúhelníková okna, oblouky apod.) Za tímto účelem se používají silnější nosné konzole o průměrech od 25 do 50 mm a také odolnější ovládací mechanismus.

Samostatný nosný rám

Moderní způsob montáže lze využít prakticky kdekoli. Nosný rám se montuje speciálními příchytkami, a to v celé šířce rolet, jak na okno bez vrtání, tak i na zeď do kotvících hmoždinek. Výhodou rámu je samonosná pevná konstrukce nezávislá na svém okolí. https://ifenomen.cz/cestovani/salzburg-zajimavosti-v-okoli

rolety látkové

Materiál tkaniny

Většinou se jedná o 100 procentní polyester, který se může lišit gramáží, a tím pádem průsvitností. Látky mají různé barvy a textury a lze je sladit s interiérem naprosto dokonale. Zásadní předností této stínící techniky jsou právě vzorkovníky dekorů, snadná údržba, barevná stálost a vysoká odolnost vůči UV záření.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a333697_w1690_t1547116370.jpghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a333697_w1690_t1547116370.jpgmulti-portal.czNákupyOkenní rám Z hlediska zásahu do materiálu a technologické náročnosti montáže se jedná o velmi jednoduchý způsob. Není nutné vrtání s příklepem do zdiva, pouze se samořeznými šrouby uchytí do okenního rámu. Montáž je rychlá a zvládne ji i průměrný domácí kutil. Samotné rolety se...