Upřímně pochybuji, že by se mezi vámi našel někdo, kdo by ještě v životě palety neviděl, neznal je a nevěděl, k čemu se používají. A tento můj názor platí i pro ty z našinců, kteří s těmito nepřicházejí do styku ani v práci, natož v soukromém životě.

dřevěné palety

Palety se prostě využívají natolik hojně, že už je určitě každý někde viděl. A to nejspíše tehdy, když tyto plnily svůj účel, tedy na nich bylo něco přepravováno.
Protože právě pro tuto možnost, kterou lidstvu skýtají, tedy přepravovat snadno velká množství zboží, jsou palety ceněny. A to ať už se jedná o europalety, tedy ty, jež se vyznačují normami přesně stanovenými vlastnostmi, jež musí být za všech okolností dodržovány, tak o nějaké jejich alternativy, jež se zhotovují na přání zákazníků pro jiný typ zboží a jež mohou mít libovolné rozměry, zatížení i konstrukci.

Na tyto vcelku masivní podložky se zamýšlený náklad jednoduše naskládá, upevní se a zabalí, a pak už je hračka ho dostat na místo určení za pomoci lecjakého dopravního prostředku, od vysokozdvižného či nízkozdvižného vozíku přes kontejnery, nákladní auta a železniční vagóny až po cokoliv jiného.
Nikdo přitom nemusí zboží pracně přenášet kus po kuse, nikdo se nemusí obávat, že nedokáže během přepravy dokonale zužitkovat celý prostor dopravního prostředku, nikdo se nemusí tolik obávat ani případných možných škod, jež by na volně loženém nákladu mohly vzniknout. Protože palety – ač neživé – už se o všechno postarají.

sklad palet

A pokud tyto právě svému účelu neslouží? Ani pak nejsou lidem na obtíž. Díky svým rozměrům a vlastnostem totiž mohou být snadno naskládány na sebe a mohou tak leckde čekat na svou další příležitost, aniž by zabíraly místo a někomu překážely.
Palety jsou prostě ta nejlepší možná volba pro všechny dopravce a nejen dopravce. Hodí se pro kdejaký náklad. A jenom u oboru jediného se s jejich použitím počítat moc nedá. A tím je osobní doprava. Protože lidi zkrátka na takové palety před cestou někam nenaskládáte.
Ale jinak to určitě klapne.

https://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a342039_w1690_t1554964480.pnghttps://www.multi-portal.cz/wp-content/uploads/img_a342039_w1690_t1554964480.pngmulti-portal.czNákupyUpřímně pochybuji, že by se mezi vámi našel někdo, kdo by ještě v životě palety neviděl, neznal je a nevěděl, k čemu se používají. A tento můj názor platí i pro ty z našinců, kteří s těmito nepřicházejí do styku ani...