Také vás ze snu budí vaše bonita? Není se čemu divit, doložit dostatečné příjmy pro splácení hypotéky není žádná hračka. Nároky na bonitu žadatelů se neustále zpřísňují, a proto má čím dál, tím více lidí problém doložit, že své finanční závazky dokážou v budoucnosti bez potíží splácet. Celá řada lidí tak na potřebnou hypotéku nedosáhne.
Bonita žadatele je ukazatel, který hovoří o tom, zda své dluhy zvládnete splácet. Je odvislý od vašich příjmů, výdajů, případných starších finančních závazků, a třeba ještě dalších finančních povinností. A když se to všechno dá dohromady, tak poskytovatel půjčky zjistí, zda máte dostatečný měsíční příjem k tomu, abyste své finanční závazky mohli v budoucnosti plnit.

hromada drobných euromincí.jpg

Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, tak se nejedná pouze o vaše čisté příjmy a výdaje. Poskytovatel půjčky vám zpravidla uzná jen prokazatelné příjmy dlouhodobého charakteru, jako je například pravidelný plat, příjmy z pronájmu anebo pravidelná sociální dávka. Takže pokud si například trvale přivyděláváte brigádou na dohodu, tak byť by byla velice výnosná, tak do vašich příjmů se počítat nebude.
Navíc, když jde o výdaje, tak ty v bankách paušálně navyšují – z vašich příjmů vám tak neuznají více, než určité předem dané procento.
A výsledek? Za těchto přísných podmínek drtivá většina žadatelů na peníze formou půjčky nedosáhne.

obrázek peníze v truhle.png

Velice proto záleží, na jakého konkrétního poskytovatele půjčky se obrátíte. Nebankovní společnosti bývají v tomto směru mnohem více vstřícné a tolerantní.
Třeba hypotéka bez dokládání příjmů od poskytovatele Americká nebankovní hypotéka vám umožní dosáhnout na peníze, po kterých toužíte.
I zde ovšem budete muset své příjmy doložit. Podstatný rozdíl je ale v tom, že posouzení příjmů je v tomto případě individuální, a tak vaši bonitu nebude zbytečně snižovat a klást vám do cesty nepříjemné překážky.

multi-portal.czFinanceTaké vás ze snu budí vaše bonita? Není se čemu divit, doložit dostatečné příjmy pro splácení hypotéky není žádná hračka. Nároky na bonitu žadatelů se neustále zpřísňují, a proto má čím dál, tím více lidí problém doložit, že své finanční závazky...