Každá žena se chce líbit jak sobě, tak okolí. Máte své oblíbené kosmetické přípravky, které používáte, ale děláte to správně? Víte o tom, že vaše pleť potřebuje speciální péči právě v zimním období? Ve vaší kosmetické výbavě by rozhodně neměly chybět pleťové krémy, které mají složení přesně do zimního počasí. Neobsahují tolik vody, a vaše pleť tak nebude mrznout.

Co můžete v zimě pro svou pleť udělat?

– Kupte si krém na zimní období; vaše pleť potřebuje hydrataci nejen v létě, ale i v zimě. I když vám to přijde divné, pokožka vysychá i v mrazu, a pokud jí nedodáte hydrataci, zaděláváte si na pořádné problémy v podobě vrásek.

– Samotný krém ale nestačí. Základem je vždy pleť pořádně vyčistit. Rozhodně tím ale nemyslíme, abyste svůj obličej drhla mýdlem nebo kartáčem. Pokud se líčíte, budete potřebovat kvalitní odličovač, nebo micerální vodu, která vás rovněž odlíčí, a navíc pleť i hydratuje.

– Zejména v zimě má pleť tendence velmi vysychat, a to i přes pravidelnou dodávku hydratačního krému. Pokud se suchými šupinkami na nose bojujete i vy, zařaďte do své péče o pleť i bambucké máslo, které pokožku krásně zvláční.

– Červenáte se? Vlivem studeného vzduchu je běžné, že máte obličej jako v ohni. I pro tento kosmetický problém existuje pomoc ve formě speciálních krémů, které redukují začervenání pleti.

– Po celý rok byste neměla zapomínat na pleťovou masku, která pleti dodá zářivý vzhled. V zimě se potřeba masky zvyšuje z důvodu suchého, nebo naopak velmi vlhkého vzduchu. Někteří výrobci kosmetiky mají v nabídce masky a další kosmetiku speciálně určené pro zimní období. Vyberte si třeba z nabídky Avonu.

– Nezapomínejte na rty! I když vám to nepřijde, rty zimou trpí nejvíce. Pokrývá je jen tenká vrstva kůže, a chladné počasí je velmi vysušuje. Nezapomeňte je proto pravidelně mazat balzámem či jelením lojem.

multi-portal.czKrásaKaždá žena se chce líbit jak sobě, tak okolí. Máte své oblíbené kosmetické přípravky, které používáte, ale děláte to správně? Víte o tom, že vaše pleť potřebuje speciální péči právě v zimním období? Ve vaší kosmetické výbavě by rozhodně neměly chybět pleťové krémy, které mají složení přesně do zimního počasí....